Slovinky kralovaly i v neděli, sesterské duo Indráčkových neprošlo kvalifikací

3 min 45 s

Poslední závod Světového poháru skokanek na lyžích v sezóně skončil slovinskou dominancí. Zvítězila Urša Bogatajová před krajankami Nikou Križnarovou a Emou Klinecovou. Kvalifikací neprošla ani jedna ze dvou českých reprezentantek. Karolína Indráčková skončila první pod čarou, její mladší sestru Anežku organizátoři diskvalifikovali pro nevyhovující lyže.

Hlavnímu závodu přecházela kvalifikace, do níž se zapojilo i sesterské duo Indráčkových. Bohužel, ani jedna se mezi nejlepší čtyřicítku nevešla. Mladší Anežku, stejně jako v sobotu, organizátoři diskvalifikovali, tentokráte z důvodu nevyhovující délky lyží. Karolína zapsala 60 metrů a skončila první pod čarou na 41. místě.

První kolo dalo napovědělo, že slovinská dominance v Oberhofu bude pokračovat i v neděli. Nejvíce bodů v něm posbírala Nika Križnarová (97,5 m), jež vybojovala náskok 2,9 bodu na Uršu Bogatajovou (95,5 m). Následovala Špela Rogeljová, která sice předvedla nejdelší skok hodnoty 100 metrů, ale také skákala z o dvě lavičky vyššího nájezdového okna, proto jí v součtu patřila „až“ třetí pozice.

Nika Križnarová prvenství nezískala. Urša Bogatajová na ni s rovnými 100 metry vyvinula velký tlak, načež vítězka prvního kola dopadla na značce 93 metrů a klesla na druhou příčku, krajance tak nedobrovolně povolila víkendový double. Kompletně slovinské stupně vítězů doplnila Ema Klinecová (91,5 a 96,5 m), která si prohodila pozice se Špelou Rogeljovou (87 m), čtvrté místo uhájila Rakušanka Marita Kramerová (93,5 a 92,5 m).

Sezóna Světového poháru skokanek na lyžích je minulostí. Velký křišťálový glóbus vybojovala Marita Kramerová před druhou Nikou Križnarovou a třetí Uršou Bogatajovou. Nejlepší z Češek Karolína Indráčková obsadila konečné 34. místo. Čtyři body v průběhu ročníku vybojovala také Klára Ulrichová, této skokance náleží finální 53. pozice.