Pinkelnigová ve Villachu obhájila vítězství, Anežka Indráčková obsadila 36. příčku

3 min 55 s

Program Silvestrovského turné pokračoval ve čtvrtek v rakouském Villachu. Závod nabídl řadu dlouhých skoků a napínavé KO souboje. Mezi 52 závodnicemi opět zvítězila domácí legenda Eva Pinkelnigová, Češky zůstaly bez bodů.

Čtvrteční program byl zahájen kvalifikací, do níž nastoupilo 52 závodnic. Ze dvou Češek na startu se o něco lépe dařilo Kláře Ulrichové, která díky skoku o délce 78 metrů obsadila 36. místo. Do KO souboje jí tak připadla norská reprezentantka Nora Midtsundstadová, jíž v kvalifikaci patřila slušná 15. pozice. Druhá z české dvojice, Anežka Indráčková, doskočila na značku 75,5 metru, čímž si vysloužila 44. příčku a Selinu Freitagovou jako soupeřku do závodu.

V kvalifikaci zvítězila Němka Katharina Althausová (89,5 m) před Slovinkou Nikou Križnarovou (87,5 m) a Japonkou Sarou Takanašiovou (90,5 m).

Navazující závod přinesl několik skoků za konstrukční bod můstku K90. Vůbec nejlépe se opět dařilo domácí Evě Pinkelnigové, která si po nepříliš vydařené kvalifikaci připsala dva stylově čisté skoky o délce 94,5 metrů a obhájila tak včerejší vítězství. Druhé místo obsadila Katharina Althausová (92 + 92,5 m) před Nikou Križnarovou s pokusy dlouhými 93 a 91 metrů. Vúbec nejdelší pokus dne však předvedla Rakušanka Sara Marita Kramerová, když ve druhém kole dolétla na značku 96,5 metru, čímž jen o metr zaostala za rekordem můstku Alexandrie Loutittové. Jelikož se jí ale příliš nevydařilo první kolo, patřilo Maritě dělené 9. místo.

České reprezentantky dnes na body nedosáhly. Anežka Indráčková si v závodě oproti kvalifikaci o jeden metr přilepšila a nakonec obsadila 40. pozici. Klára Ulrichová dolétla na značku 75,5 metru, což jí vyneslo 44. příčku.

Kompletní výsledky čtvrteční kvalifikace naleznete zde, výsledky závodu pak pod tímto odkazem.

Skokanky na lyžích se teď v rámci FIS Silvester Tour přesouvají do slovinského Ljubna, kde je čekají další dva závody. Program bude pokračovat 30. prosince kvalifikací, která započne v 16:30.