Nejlepší Češkou Ulrichová, závod Evropských her ovládla Seifriedsbergerová

7 min 12 s

První závod na Evropských hrách mají za sebou ženy, které vyzkoušely střední můstek v polském Zakopaném. Nejlepší Češkou ve výsledkové listině se stala Klára Ulrichová, která skončila čtyřiadvacátá. Závod vyhrála Rakušanka Seifriedsbergerová.

Samotnému závodu předcházel odpolední trénink, který začal v 15:30. První skoky si ženy vyzkoušely v mírném dešti a foukal vítr do zad. Z českých závodnic skočila nejlépe Klára Ulrichová, která zapsala pokus dlouhý 81 metrů v lepších podmínkách. Klára Indráčková skočila 73,5 metru a Anežka Indráčková 71 metrů.

Po tréninku následovalo ještě jedno kolo zkušebních skoků před samotným startem závodu. I během tohoto měření držela českou vlaječku nejvýše Klára Ulrichová, mladá Češka se díky pokusu dlouhému 73 metrů dostala na 18. pozici. Karolína Indráčková zapsala pokus měřící 72 metrů, Anežka Indráčková skočila 50,5 metru.

První závod skokanů v rámci Evropských her byl na programu v úterý 27. června, jednalo se o měření sil žen na středním můstku. Ve startovní listině mělo Česko hned trojnásobné zastoupení díky Kláře Ulrichové a sestrám Indráčkovým.

V prvním kole velmi dobře založila Klára Ulrichová, která doskočila až na metu 86 metrů a usadila se na 21. pozici. Druhým pokusem si devatenáctiletá Češka pohoršila, jelikož dolétla pouze na 76,5 metru, a tak jí v celkovém pořadí prvního závodu Evropských her patřilo 24. místo.

„Nedá se říct, že bych byla úplně spokojená nebo nespokojená, prostě to byl první závod. Byl o dost dříve než nám vůbec startuje sezóna. Já jsem navíc kvůli maturitě začínala trénovat trochu později, takže ještě nemám tolik naskákáno, ale v podstatě moje skoky nebyly vůbec špatné. První skok mi docela vyšel, dnes se podmínky dost měnily, hodně foukalo i zezadu, na což hodně skokanek doplatilo. Já si myslím, že jsem neměla zas tak špatné podmínky. Ve druhém kole mi ten skok prostě nevyšel, nebudu se vymlouvat na podmínky, ty jsme měly všechny vesměs stejné, ani nechci říct, že sehrála roli psychika. Spíš šlo asi o tu vyskákanost, že mi chybí se dostat do závodního režimu. Je pro mě určitě motivací se v pátek na velkém můstku zlepšit. Na velkém můstku jsem po Planici získala větší sebedůvěru, takže mám větší motivaci tam být do dvacítky. I dneska jsem si na dvacítku věřila, ale 24. místo není to, co jsem si myslela, ale vzhledem k tomu, že je to první závod, tak to beru,“ svěřila se po závodě Klára Ulrichová.

Karolína Indráčková v prvním kole při horších povětrnostních podmínkách skočila 73 metrů a průběžně byla na 25. pozici. Ve druhém kole si délkou o metr pohoršila a skončila na celkové 27. pozici.

Anežka Indráčková skočila při prvním pokusu 75,5 metru a držela pozici v první třicítce. Ve druhém kole zapsala nejmladší česká reprezentantka 72 metrů a udržela se na 28. příčce i v celkových výsledcích.

O nejcennější kov si to rozdaly ostřílené skokanky. Zlatou medaili brala dvaatřicetiletá Rakušanka Jacqueline Seifriedsbergerová, která před druhým kolem držela náskok půl bodu. Nika Prevcová brala stříbro s odstupem pouhých tří desetin bodu. Bronzová skončila Marita Kramerová, rakouská závodnice zaostala za zlatou reprezentační kolegyní o 20 bodů.

Kompletní výsledky závodu žen naleznete pod tímto odkazem.

Evropský šampionát pokračuje už ve středu 28. června závodem mužů na středním můstku.