Kvalifikaci SP žen v Klingenthalu znovu dominuje Kramerová, Indráčková postupuje do závodu ze skvělé 23. pozice

3 min 50 s

Německá Vogtlandarena hostí během prodlouženého víkendu od 9. do 12. prosince Světový pohár ve skoku na lyžích, a to jak mužů, tak žen. Nabitý program odstartoval již ve čtvrtek kvalifikací, do níž nastoupilo hned 60 skokanek ze 17 zemí. Mezi nimi byly i dvě, které zastupovaly české barvy – Karolína Indráčková a Klára Ulrichová, obě pod vedením trenéra Antonína Hájka. Zatímco první zmíněná lehce prošla do pátečního klání, druhá si na svůj první start v závodé SP v této sezóně bude muset ještě počkat.

Větrnou kvalifikaci na můstku HS140 provázelo časté střídání nájezdového okna a s tím související silné bodové odpočty i přípočty. Nestabilními podmínkami se ale nenechala zviklat rakouská reprezentantka Marita Kramerová, která zvítězila s královským náskokem 16,5 bodu. Předvedla totiž stylově čistý skok o délce 140 metrů, čímž jen o metr zaostala za dosavadním rekordem můstku, stanoveným její týmovou kolegyní Chiarou Kreuzer. Na druhém místě skončila Slovinka Urša Bogatajová (132,5 m), která tak po vítězství v letním Grand Prix poukázala na svou trvající formu. Na pódiu je pak doplnila norská závodnice Silje Opsethová s úctyhodným pokusem o délce 139,5 metru.

Karolína Indráčková ukázala již v tréninku dva kvalitní skoky o délce 104 a 105 metrů, které by jí na postup do závodu pohodlně vystačily. V kvalifikaci však ještě přidala a se skokem o délce 112 metrů tak obsadila konečné 23. místo. Může se tak těšit z dalšího postupu do páteční soutěže. Naopak mladší z české dvojice, Klára Ulrichová, která za velmi příznivých povětrnostních podmínek dolétla na značku 100,5 metru, skončila na nepostupové 48. pozici.

Start pátečního závodu žen, do nějž nastoupí 40 nejlepších skokanek z kvalifikace, je na programu od 15 hodin.

Výsledky čtvrteční kvalifikace naleznete zde.