GP v Čajkovském: Kožíšek útočil na elitní desítku, Ulrichová vybojovala 14. místo

7 min 13 s

Sobota přinesla v ruském Čajkovském zajímavý a netradiční formát závodů letní Grand Prix. Na místním velkém můstku po skončení prvního kola žen vyrazili do akce muži, načež následovala finálová kola žen a posléze mužů. V tomto netradičním a rozkouskovaném formátu se všem čtyřem českým reprezentantům povedlo dosáhnout na body. Mezi muži vybojoval Čestmír Kožíšek 11. příčku a Viktor Polášek skončil o tři příčky za ním. Mezi ženami vybojovala 14. místo Klára Ulrichová a první dvacítku uzavřela Karolína Indráčková.

„Je to taková horší varianta. Jsou tam velké prodlevy, čeká se, závod vůbec neodsýpá a myslím si, že kdyby tohle nebylo, tak by to bylo lepší,“ hodnotil netradiční formát Kožíšek. Kromě toho, že čekání bylo dlouhé mezi jednotlivými koly, skokanům rozhodně nepřály ani podmínky. Větrné počasí totiž dokázalo závod natáhnout rovněž hodně.

Nejlépe se z českých závodníků s formátem i větrem vypořádal právě Kožíšek. Po prvním kole byl na skvělém 12. místě a svůj konečný výsledek v kole druhém díky 116 metrům ještě o jednu příčku vylepšil. „Závod to jinak byl celkem povedený. Oba skoky byly už na dobré úrovni a 11. místo je podle mě obstojné,“ měl radost ze svého výkonu.

Velkou porci smůly si naopak vybral Viktor Polášek. Po úvodním kole díky skočeným 129,5 metrům figuroval na fantastickém pátém místě. Ve finálové části závodu ovšem neměl tak dobré podmínky, k tomu mu skok nevyšel tolik technicky a se 104 metry se propadl na konečné 14. místo. I tak je to ale pro čtyřiadvacetiletého skokana další velmi slušné umístění a příjemné body do hodnocení letní Grand Prix, v němž si polepšil na průběžné 16. místo.

Kompletní výsledky mužského závodu naleznete zde.

Ulrichová vyrovnala výsledek z Frenštátu
V ženském závodě se Kláře Ulrichové povedlo vybojovat výborné 14. místo, čímž vyrovnala své nejlepší umístění v nejvyšší kategorii závodů (tedy Grand Prix a Světový pohár). Toto maximum si stanovila před měsícem na Memoriálu Jiřího Rašky ve Frenštátě.

První kolo přitom sedmnáctileté Češce nevyšlo ani zdaleka podle představ, když skočila pouze 103,5 metrů a obsadila 22. místo. V kole druhém už mohla být se svým výkonem mnohem spokojenější, jelikož předvedla výtečných 118,5 metrů, což byl osmý nejlepší skok v rámci finálové části závodu. V součtu z toho bylo již zmíněné 14. místo.

„Rozdíl mezi prvním a druhým skokem byl v technice, hlavně na hraně,“ hodnotila Ulrichová svůj výkon. „V prvním kole se také hodně točil vítr, naopak v druhém kole mi podmínky trochu přály a letělo to dál.“

Na body dosáhla také Karolína Indráčková, jež v trochu slabším větru skočila 105,5 a 100 metrů, což jí vyneslo konečné 20. místo.

Kompletní výsledky ženského závodu naleznete zde.

V neděli se uskuteční dva závody. Program v Čajkovském zahájí už v 6 hodin ráno středoevropského času závod ženské Grand Prix, který nahradí zrušený závod z kazašského Ščučinsku. Od 10 hodin pak bude na programu klání smíšených družstev.

„Na mixy se těším. Bude to s klukama po dlouhé době zase zpestření a myslím, že máme šanci udělat nějaký pěkný výsledek,“ vyjádřila se Ulrichová. „Bude to výzva. Uvidíme, jak nám to půjde,“ přidal se Kožíšek.