Finálová zastávka GP žen v Klingenthalu: dvojice českých reprezentantek postupila do závodu, v něm Ulrichová na 15. místě

7 min 28 s

První víkend října nabízí finále letního Grand Prix mužů a žen, které se koná na velkém můstku HS140 v německém Klingenthalu. V pátek byla na programu kvalifikace, ze které se do sobotního závodu s přehledem probojovala dvojice českých reprezentantek – Karolína Indráčková a Klára Ulrichová. A jak se našim dívkám dařilo v sobotu?

Na startu páteční kvalifikace se objevilo celkem 61 žen, z nichž se nejlépe prosadila jednadvacetiletá Slovinka Nika Križnarová skokem dlouhým 128,5 metru. Druhé místo obsadila vítězka obou tréninkových kol Marita Kramerová, jež dolétla na značku 124 metrů. Třetí příčka patřila lídryni seriálu letního Grand Prix Urše Bogatajové (123,5 m) taktéž ze Slovinska.

České diváky ale potěšilo 16. místo Karolíny Indráčkové, která v naprostém bezvětří dolétla na značku 113,5 metru, čímž potvrdila stabilní výkonnost z tréninku. 28. pozice patřila Kláře Ulrichové za skok dlouhý úctyhodných 110 metrů. Třetí z českých závodnic Veronika Jenčová (90,5 m) obsadila 56. příčku a do sobotního závodu se tudíž neprobojovala.

Kompletní výsledky páteční kvalifikace naleznete zde.

Sobotní dopolední závod dopadl nejlépe pro jednu z favoritek, Maritu Kramerovou (128 + 141,5 m) z Rakouska, která s náskokem téměř 18 bodů zvítězila nad Slovinkou Uršou Bogatajovou (132 + 130,5 m). Výrazně jí k vítězství dopomohl zejména fantastický pokus ve finálovém kole, při kterém o 16,5 metru překonala kritický bod můstku K125. Třetí místo obsadila legendární Japonka Sara Takanašiová (131 + 128 m).

Skvělou zprávou je 15. příčka mladičké Kláry Ulrichové (118,5 + 116 m), která potvrdila dobrou formu před blížící se zimní sezónou. O něco méně se v dnešním závodě dařilo zkušené Karolíně Indráčkové, jež o necelý bod zaostala za postupující třicítkou nejlepších a po skoku dlouhém 106 metrů skončila na 31. pozici.

Úplnou výsledkovou listinu ze sobotního závodu naleznete zde.

Letní Grand Prix žen sobotním kláním končí. Po sedmi závodech, které se v průběhu sezóny konaly v pěti různých destinacích, v něm bere první místo Urša Bogatajová, vítězka čtyř soutěží. S velkým odstupem za ní vybojovala druhé místo Sara Takanašiová, jež chyběla na startu tří závodů. Na pódiu je doplňuje Marita Kramerová.

Nás může těšit dělené dvacáté místo Kláry Ulrichové. Připomeňme, že jejím nejlepším umístěním bylo v této sezóně 14. místo. To vybojovala hned dvakrát; na domácím můstku ve Frenštátě pod Radhoštěm a v ruském Čajkovském. ,,Sezóna byla náročná, ale na druhou stranu jsem si ji moc užila, protože se v jejím průběhu moje skoky postupně zlepšovaly. Letos v létě jsem dosáhla na své kariérní maximum v podobě 14. místa v GP, takže jsem spokojená", hodnotí své letní výkony Klárka. Obdiv si zaslouží také Karolína Indráčková, která do seriálu GP naskočila po zranění stehenního svalu později. I přesto ale stihla nasbírat 35 bodů a v konečném pořadí obsadila 37. pozici. Obzvláště se mohla radovat z 11. místa v Čajkovském, což rozhodně stojí za zmínku.

Konečné pořadí letního Grand Prix žen naleznete zde

České reprezentantky nyní čekají týdny intenzivního tréninku a příprav na start Světového poháru. Ten letos započne již koncem listopadu v ruském Nižném Tagilu, kde se pro děvčata zároveň otevře olympijská sezóna. ,,Hodlám konstantně pracovat na svých chybách na můstku, aby moje výsledky v zimě byly ještě lepší než teď v létě", plánuje si Ulrichová.

Celý kalendář Světového poháru žen 2021/2022 naleznete pod tímto odkazem.