Finále Grand Prix v Klingenthalu: obě Češky na bodech, zvítězili Bogatajová a Kubacki

5 min 54 s

Po sobotním závodu smíšených družstev pokračoval program Grand Prix v německém Klingenthalu individuálním kláním. Jak v případě žen, tak i mužů se jednalo o poslední závod GP v této sezóně. Česká republika měla na můstku dvě reprezentantky: Kláru Ulrichovou a Karolínu Indráčkovou. Čeští muži se oproti tomu v nedělním závodě nepředstavili, protože jediný zástupce František Holík neprošel páteční kvalifikací.

Mezi 39 ženami zvítězila s naprosto suverénním náskokem Slovinka Urša Bogatajová, která předvedla dva stylově čisté skoky o délce 130,5 a 131 metrů. Téměř 30 bodů za ní zaostala její týmová kolegyně Ema Klinecová s pokusy dlouhými 118 a 126 metrů. Vůbec poprvé v individuálním závodě vystoupila na pódium také jednadvacetiletá Němka Selina Freitagová, která domácí publikum potěšila skvělými lety o délce 123 a 124 metrů.

České příznivce skoku na lyžích mohou těšit bodované pozice obou našich reprezentantek. 26. příčku obsadila starší z nich, Karolína Indráčková, když si v závodě připsala 99 a 93 metrů. Jen pár bodů za ní skončila 28. Klára Ulrichová se skoky o délce 102 a 88 metrů.

Klingenthal byl poslední zastávkou letního Grand Prix 2022. Stejně jako nedělnímu závodu, i celému Poháru dominovala Urša Bogatajová se ziskem 460 bodů. Ta za celou sezónu vyhrála tři individuální soutěže, ve zbývajících dvou jí pak patřilo druhé místo. S poměrně velkým odstupem skončila na druhém místě její týmová kolegyně Nika Križnarová (240 b.). Třetí pozici vybojovala Josephine Pagnierová z Francie (209 b.). Z českého pohledu je potěšující 21. příčka Kláry Ulrichové (58 b.), která se hned čtyřikrát dostala do nejlepší dvacítky. Karolína Indráčková, jíž chyběly dva závody ve Wisle, obsadila s 29 body 35. místo.

Kompletní výsledky nedělního závodu žen naleznete zde, konečné pořadí letního Grand Prix pak pod tímto odkazem.

Na závod žen navázala padesátka nejlepších mužů z páteční kvalifikace. Třetí vítězství v Grand Prix v této sezóně si připsal Polák Dawid Kubacki, který dolétl na 135 a 138 metrů. Více než devět bodů za ním zaostal Japonec Rjoju Kobajaši (139,5 + 131 m), jemuž se parádně vydařilo zejména první kolo. Na pódium nakonec doskočil také lídr po prvním kole, Nor Daniel André Tande. Ten předvedl vůbec nejdelší skok závodu o délce 144 metrů, v kole druhém si však se 126 metry o něco pohoršil.

Také pro muže sezóna letního Grand Prix končí. Nejvíce bodů v ní nasbíral dnešní vítěz Dawid Kubacki (380 b.), druhou příčku obsadil Rakušan Manuel Fettner se ziskem 210 bodů. 182 bodů a třetí místo patří dalšímu Polákovi Kamilu Stochovi.

Jediný bodující Čech Roman Koudelka drží s celkovými 30 body 43. místo.

Kompletní výsledky nedělního závodu mužů naleznete zde, konečné pořadí letního Grand Prix pak pod tímto odkazem.