Češky se do středečního závodu nekvalifikovaly, závodu mužů v Lillehammeru dominoval domácí Granerud

4 min 40 s

Nabitý program norského RawAir turné v Lillehammeru pokračoval v úterý, kdy byly naplánovány individuální závod mužů a následná kvalifikace žen. Mezi muži jsme se z české účasti těšit nemohli, jelikož Roman Koudelka nepostoupil z pondělní kvalifikace. Mezi ženami se představily dvě české naděje: Klára Ulrichová a Karolína Indráčková. Prosadit se ale nepodařilo ani jedné z nich.

Větrný závod mužů nabídl zajímavou podívanou, během níž padaly skoky daleko za hranici 130 metrů. Vůbec nejvíce se dařilo Halvoru Egneru Granerudovi, jenž se ze pokusy o délce 135 a 139,5 metru těšil z vítězství na domácí půdě. Jen kousek za ním zaostal Rakušan Stefan Kraft, který si po skvělém skoku na značku 138,5 metru v kole prvním o něco pohoršil, i tak mu ale finálových 132 metrů přineslo stříbrnou pozici. Na pódiu ho po delší době doplnil jeho týmový kolega Manuel Fettner (125,5 + 138 m), čtvrtý byl pak další Rakušan Daniel Tschoffenig (128,5 + 132 m).

Kompletní výsledky úterního závodu mužů naleznete zde, průběžné pořadí seriálu RawAir pak pod tímto odkazem.

Program skoků na lyžích mužů pokračuje ve středu 15. března, kdy v 19:15 odstartuje kvalifikace.

Na individuální závod mužů navázala kvalifikace žen, do níž bylo přihlášeno 55 skokanek. Ve zkušebním kole potvrdila skvělou formu domácí Eirin Maria Kvandal, která se skokem o délce 133,5 metru brala první pozici. Oproti tomu Češky obsadily v tréninku pozice v páté desítce, Karolína Indráčková byla 43., Klára Ulrichová pak 47.

Bohužel u našich reprezentantek ani v kvalifikaci nedošlo k výraznému zlepšení. První zmíněná se skokem o délce 97 metrů obsadila 48. místo, Kláře pak za pokus na značku 88 metrů patřila 50. příčka.

Kvalifikaci se suverénním náskokem ovládla Kanaďanka Alexandria Loutittová, která skočila 138,5 metru. O sedm metrů méně si připsala druhá Ema Klinecová ze Slovinska, jež brala stříbrnou pozici. Na pódium doskočila také zkušená Němka Katharina Althausová s pokusem o délce 129 metrů. V první šestce ji doplnily ještě dvě její týmové kolegyně, Selina Freitagová a Anna Rupprechtová.

Program RawAir z pohledu žen pokračuje ve středu v 16:30 individuálním závodem, posledním před premiérou letů na lyžích ve Vikersundu, kde se představí 15 nejlepších skokanek v pořadí norského turné.