Tande panoval na Holmenkollenu, Koudelka skončil třetí od konce

3 min 18 s

Nedělní závod v norském Oslu vůbec nevyšel českému skokanovi Romanu Koudelkovi, který nedokázal využít slušného větru pod lyže a skončil až na 48. místě. Pro vítězství si doskákal domácí závodník Daniel André Tande.

Koudelkovi vyšla páteční kvalifikace, ve které obsadil velmi slušné 29. místo a s velkou nadějí vstupoval i do nedělního závodu. Ale obdobně jako před týdnem v Lahti, kdy rovněž po dobře odskákané kvalifikaci v individuálním závodě propadl, i tentokrát skončil v poli poražených.

Koudelkovi sice foukal silný vítr pod lyže, ale soutěžní skok osmadvacetiletému skokanovi extrémně hrubě nevyšel, což se projevilo i na metrech. Koudelka skočil jen 111,5 metru a hůře dopadli pouze Ital Sebastian Colloredo a Rus Jevgenij Klimov, kteří nepokořili ani 110 metrovou hranici.

Koudelka však nebyl jediný, kdo nezvládl první kolo. Z favorizovaných skokanů zcela propadli Peter Prevc (112,5m), Stefan Hula (115m), Anders Fannemel (118m), Junširo Kobajaši (118m), či Markus Eisenbichler (120,5m). I pro tyto skokany se stalo konečnou stanicí už první kolo.

Nejlépe se s můstkem v Oslu popasoval Daniel André Tande. Domácí skokan předvedl 128 a 132 metrů, což mu nakonec stačilo k vítězství o 1,4 bodů před Stefanem Kraftem a 2,5 bodů před Michaelem Hayböckem. Na čele byl tentokrát závod nebývale vyrovnaný a v 5,1 bodech se tísnilo hned šest skokanů. Čtvrtý skončil Robert Johansson, pátý Johann Andre Forfang a až šestý lídr Světového poháru Kamil Stoch.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Světový pohár se nyní přesune do Lillehammeru, kde už v pondělí proběhne na velkém můstku kvalifikace.