×
Svátek nesvátek, skokani zahajují přípravu na další sezonu!

Svátek nesvátek, skokani zahajují přípravu na další sezonu!

01.05.2017

Svátek nesvátek, dře se pořád. Po krátké pauze naskočili čeští skokani na lyžích opět do přípravy na novou sezonu. V Liberci se střetla obě reprezentační družstva, jak tým šéftrenéra Richarda Schallerta, tak družstvo Jakuba Jiroutka.

Do tréninkového kempu naskočili sportovci první májový den a setrvají na liberecké Dukle až do 5. května. „Zaměřili jsme se hlavně na rozvoj síly a stability,“ říká asistent Jaroslav Šimek. Na soustředění nechybí ani šéftrenér výpravy Schallert, který na skokany zkušeně dohlíží. „Dnes máme testování na desce, nejlépe si zatím vede Roman Koudelka a hned za ním jsou Vojta, Tomáš a Polda (Polášek). Máme začátek, tak uvidíme, jak se vše bude vyvíjet dál,“ komentuje úvod Rakušan.

Volno si užili každý po svém, především s rodinou a se svými blízkými. „Většinu volna jsem trávil tady v Liberci a na víkendy jsem jezdil za rodiči,“ dodal Vojta Štursa. Že je potřeba si od skoku na pár týdnů dát odpočinek, tak s tím souhlasil i šéftrenér reprezentace: „Pauza byla, musel jsem vypnout a chvíli nad skoky nepřemýšlet, je potřeba načerpat trochu energie.“

Kromě tvrdé dřiny v posilovně mají skokani v rozvrhu stabilizační cvičení a odpočinek v sauně. Létat by měli začít pod Ještědem už v půlce května.

 Generální partner

Hlavní partner

Partneři