Skokan Koudelka zakončil sezónu stříbrem

4 min 3 s

Český skokanský tým zakončil letní sezónu hned třemi skvělými výsledky. Roman Koudelka si odváží fantastické druhé místo, Matura obsadil šestou příčku a Janda skončil devátý.

Z kvalifikace do závodu postoupila čtveřice skokanů. Hájek bohužel nedokázal zopakovat třetí místo z Kontinentálního poháru a do druhého kola mu skok dlouhý 113,5 metru nestačil. Naopak bojovnost ukázal Jan Matura, kterému z prvního kola náležela dvanáctá pozice. Z dua Janda, Koudelka byl v prvním kole úspěšnější zkušený matador Janda. Předvedl nejdelší skok prvního kola. Za 136,5 metru mu oprávněně patřila první pozice. Koudelka neměl zcela příznivé podmínky. Dokázal z nich ale vytěžit bramborou příčku.

Tři Češi do dvacítky, Janda v čele. To byla dobrá startovní pozice pro poslední kolo. V závěru se Matura ještě vybičoval k lepšímu výsledku a metry přidal. 132 metrů mu v celkovém součtu vyneslo šesté místo a nejlepší výsledek v letní sezóně.

Koudelka navázal na svého kolegu, trefil odraz a skok ještě o čtyři metry prodloužil. Nestačil pouze na Němce Freitaga, za kterým zaostal o 3,3 b. Druhé místo je dalším triumfem pětadvacetiletého skokana: ,, Na první místo dnes chybělo trošku štěstíčka. Já jsem však spokojený, ukázal jsem, že forma je i na velkém můstku. Teď nás čeká několik soustředění a skoro za měsíc a půl se tu zase sejdeme. Doufám, že forma bude ještě lepší.“

Jako  poslední se spustil z můstku Janda. Ten nedokázal odpovědět na skoky Koudelky a Freitaga a pohoršil si. Přesto se dokázal se svým devátým místem ještě vejít do TOP 10. ,,Ukázali jsme, že jsme před hlavní sezónou dobře připraveni a uvidí se, co přinese zima. Druhé kolo mi sice úplně nevyšlo, ale i tak to je pro mě úspěch," řekl závodník Dukly Liberec.