O víkendu se na Ještědu rozdávaly mistrovské tituly, nejlepším skokanem se stal Roman Koudelka

3 min 23 s

V neděli se na Ještědu rozdávaly mistrovské tituly. Nejlepším skokanem byl v jednokolovém závodu Roman Koudelka. Druhé místo vybojoval Jan Matura a třetí skončil Jakub Janda. V juniorech zvítězil Viktor Polášek.

V neděli se na Ještědu sešla skokanská reprezentace, aby zde poměřila síly a utkala se o mistrovské tituly. Počasí závodu přálo, vítr ustal, a tak nebránilo nic tomu, aby se ze skokanského můstku mohli spustit nejlepší skokané České republiky.

V prvním kole se skok nejvíce vydařil Romanu Koudelkovi, česká jednička předvedla v úvodním dějství 131 metrů. Pouze o metr méně než lomnický závodník skočil Jan Matura, který byl za výkon 130 metrů ohodnocen druhým místem. Třetí příčka za 129 m patřila zkušenému Jandovi.

Na paty svým zkušeným kolegům šlapali mladí skokané. Hned za Jakubem Jandou díky 125,5 m skončil nadějný Tomáš Vančura. Na průběžném pátém místě se usadil Vojtěch Štursa 123 m.

Druhé kolo zrušeno, vítězí Koudelka

Druhé kolo bylo kvůli technické závadě způsobené zavlažováním nakonec zrušeno a byly potvrzeny výsledky z kola prvního. Mistrovský titul tak vybojoval Roman Koudelka před Janem Maturou a Jakubem Jandou.

"Skoky nebyly poslední dobou úplně dobré, ale tady se to zlepšilo. Jsem rád, jak to dopadlo. Úvodní skok se povedl, jak má být," zhodnotil po skončení soutěže vítězný lomnický skokan.

V juniorech příčku nejvyšší ukořistil Viktor Polášek.