×
Nominace odtajněna, kvarteto skokanů vyráží do Klingenthalu

Nominace odtajněna, kvarteto skokanů vyráží do Klingenthalu

16.11.2014

Zimní sezóna se nezadržitelně blíží a bude zajímavé sledovat, co přinese období po Morgensternovi, který ukončil kariéru. Z českých skokanů pokračuje dále Janda, uvidíme, v jaké formě nastoupí letos. Koudelkovi příprava sedla a již v létě se blýskl skvělými výsledky.

V německé Vogtland aréně finišují přípravy na první závod SP. Již příští víkend se sem sjedou nejlepší skokané světa, aby vstoupili do úvodních bojů. Můstek v Klingenthalu by měl být od středy připravený, slibují organizátoři.

Schallert nominoval na úvodní závody kvarteto Hájek, Koudelka, Matura, Janda. Nominace však nebyla do poslední chvíle jasná. Trenér nakonec vybral zkušeného Jandu a letce Hájka. Prozatímní stopku dostali Hlava, Cikl a Kožíšek. ,,Sezóna je dlouhá a vše se ještě může změnit,“  dodává Schallert.

A jak se těší na úvodní start SP samotní skokané? ,, Na závody se již těším, vždy radši závodím, než jen trénuji.  I přes to, že se mi v Klingenthalu poslední dobou příliš nevedlo, tak věřím, že to zlomím. Motivace do sezóny je velká, ale vstupuji do ní s pokorou a v prvních závodech bych rád předváděl stabilní výkony a byl na bodovaných pozicích. Cílem je MS ve Falunu, kde bychom chtěli udělat dobrý výsledek, ale to je daleko. Teď je důležité soustředit se na Klingenthal,“ říká Hájek.

MTGenerální partner

Hlavní partner

Partneři