×
Mrákotové chyběly k postupu necelé dva body, neprosadila se ani Pešatová

Mrákotové chyběly k postupu necelé dva body, neprosadila se ani Pešatová

02.02.2018

Páteční odpoledne ve švýcarském Kanderstegu patřilo odloženému závodu děvčat, jež sice měly skákat už ve čtvrtek, ale proti bylo nepříznivé počasí. V konkurenci nejlepších juniorek světa se představily také dvě české skokany Jana Mrákotová a Zdeňka Pešatová. Oběma ale těsně unikl postup do druhého kola.

Mrákotová s Pešatovou v konkurenci 55 juniorek nezklamaly, ale zároveň se jim nepodařilo nijak zazářit, což jim v náročném závodě znemožnilo postoupit do elitní třicítky.

O něco více se dařilo Janě Mrákotové, která v prvním kole skočila 74,5 metru a obsadila konečné 32. místo. Osmnáctileté skokance přitom nepříjemně fouklo do zad, a ani přípočet 9,8 bodů jí příliš nepomohl. Za postupem zaostala o pouhých 1,6 bodů, což je v přepočtu metr a půl.

Zdeňka Pešatová, jež skákala až mezi posledními, předvedla pokus dlouhý 74 metrů s nižší kompenzací za vítr a obsadila konečné 34. místo. České juniorky s Kanderstegu představí ještě ve smíšeném závodě v neděli.

Mistryní světa se stala Slovinka Nika Križnarová, která jako jediná dokázala v obou kolech překonat magickou stometrovou hranici. Ke 104 metrům z prvního kola přidala v kole druhém 100 metrů a zvítězila o 14,3 bodů před svou krajankou Emou Klinecovou. Bronzovou medaili získala Norka Anna Odine Strömová.

Kompletní výsledky závodu naleznete zde.Generální partner

Hlavní partner

Partneři