×
Mrákotová byla ve Villachu v první patnáctce, mužům se nedařilo

Mrákotová byla ve Villachu v první patnáctce, mužům se nedařilo

01.03.2018

Poslední únorový víkend patřil kromě závodů Kontinentálního poháru také dalším dílům ze seriálu FIS Cupu. Společné závody mužů a žen se konaly v rakouském Villachu a bodovat se podařilo pouze Janě Mrákotové, která potvrdila slušnou formu posledních týdnů.

Osmnáctiletá skokanská z JKL Desné se v Rakousku představila jako jediná česká reprezentantka v ženské soutěži a po sobotním šestnáctém místě si v neděli dokázala připsat umístění v elitní patnáctce. Skoky dlouhé 75,5 a 76,5 metrů vynesly rodačce z Jablonce konečné 14. místo s náskokem 6,5 bodů na patnáctou Polku Rajdovou, ale zároveň ztrátou 9 bodů na třínáctou Slovinku Rogejlovou.

V mužské části soutěží ve Villachu se českým skokanům nepodařilo ani v jednom ze závodů postoupit do druhého kola. Nejblíže k tomu byl Radek Selcer, teprve šestnáctiletý závodník z oddílu TJ Frenštát pod Radhoštěm. Selcer v sobotu obsadil 41. místo, což v neděli vylepšil na 37. pozici. Na postup mu ovšem scházelo 5,5 bodů.

Do první čtyřicítky se v neděli vešel ještě Petr Vaverka. Ostatním Čechům Damiánu Lasotovi, Benediktu Holubovi a Radku Rýdlovi patřily v obou závodech příčky v páté a šesté desítce.Generální partner

Hlavní partner

Partneři