Koudelka opět na bodech. V Německu skončil ve třetí desítce

3 min 10 s

Čeští skokani mají za sebou druhý individuální závod v rámci letní Grand Prix, který se tentokrát konal v německém Hinterzartenu. Z páteční kvalifikace prošli do hlavního závodu všichni nominovaní závodníci, bodovat se však podařilo pouze Romanu Koudelkovi.

Česká jednička se po 13. místě z polské Wisly tentokrát do elitní patnáctky nevešel a obsadil konečné 22. místo, který držel už po prvním kole. V tom skočil 99 metrů a jako jediný z českých skokanů pronikl do finálové části závodu.

V té si Koudelka o metr pohoršil a s 98 metry při solidním větru pod lyže svou pozici udržel. Dále tak potvrzuje, že na začátku letní sezony se nachází ve velmi dobré formě oproti poslednímu ročníku Světového poháru, ve kterém se výkonnostně spíše trápil a na body příliš nedosahoval.

S 94 metry nemohl být příliš spokojený Lukáš Hlava, jemuž tento skok stačil pouze na 41. místo. O dvě příčky za ním skončil Čestmír Kožíšek, který sice skočil o metr dál, ale za vítr odepisoval hned 7,6 bodů.

Vítězem závodu se stal Polák Kamil Stoch, jemuž se podařilo ovládnout po Wisle i Hinterzarten a to s výrazným náskokem 14,8 bodů na druhého Karla Geigera. Navíc Stoch jako jediný v závodě dokázal pokořit hranici 110 metrů, kterou v prvním kole zapsal na své konto. Třetí skončil Švýcar Killian Peier.

Kompletní výsledky závodu v Hinterzartenu naleznete zde. Průběžné pořadí Grand Prix zde.