Hlavně nemotivovat!

3 min 30 s

Maraton Světového poháru v Lilehammeru pokračoval 8. prosince kvalifikací mužů a hlavním závodem na můstku HS 138.

Ohlédněme se ještě za sobotou, kdy se českému týmu příliš nedařilo- z kvalifikace postoupil pouze Jakub Janda, který nakonec skončil na 35. místě.
Co bylo jednou z příčin takového výsledku vysvětluje kouč David Jiroutek: „Bohužel Jakub a vlastně celý náš tým se na tomto můstku (HS 100) příliš brzo odráží, a to pak je na výsledku dost vidět. Stalo se to tu třeba i Morgensternovi, který pomýšlel na medaili a skončil 34.“ Dodává, že můstky v Lillehammeru nemá jeho tým zrovna v oblibě a obvykle zde česká reprezentace nepodává dobré výkony. Což se potvrdilo i v nedělním závodě na můstku HS 138, i když výsledky byly o poznání lepší než v sobotu. Zejména ten Jakuba Jandy.

Z kvalifikace postupovali Janda a Hlava. Janda si oproti sobotnímu závodu polepšil a skončil na 21. místě výkony 123 a 125,5 metrů a Lukáš Hlava se do druhého kola nedostal a patří mu 49. příčka.

Vítězem závodu se stal Němec Severin Freund výkony 132,5 a 137 metrů, druhý skončil domácí Anders Bardal (131 a 138 m), pro kterého to byl úvodní závod sezóny. Bronz patří japonskému skokanovi Daiki Itovi (132,5 a 138 m).

Věřme, že v příštím podniku Světového poháru (Titisee- Neustadt) budou mít naši více štěstí. Trenér Jiroutek uzavírá: „Kluci sami sebe tak motivují, tlačí na sebe a tak moc chtějí ukázat, že na to mají, že mozek, resp. svaly pak pracují proti nim. Svaly při skoku musí být ovládány spontánně, ne mozkem. Je to jako kdybych jim rovnou řekl- Vyhraješ, ale nesmíš si nahoře vzpomenout na velrybu...Takže teď platí: hlavně nemotivovat!“