×
Almaty: Doleželová čtrnáctá a Hájek sedmnáctý

Almaty: Doleželová čtrnáctá a Hájek sedmnáctý

22.09.2014

Neděle opět patřila v Almaty skokům na lyžích. V ženské kategorii si nejlépe vedla opět Sára Takanashi, která zopakovala vítězství ze sobotního závodu. V prvním kole skočila 99 metrů a ve druhém ještě metr přidala. Ukázala tak, že můstek v Kazachstánu jí svědčí. Na stříbrný stupínek vystoupala Němka Katharina Althaus, pro kterou je to nejlepší výsledek letošní sezóny. Bronz získala Slovinka Maja Vtic.

Českým reprezentantkám se bohužel nepodařilo předvést v Almaty dostatečně dlouhé skoky, aby se vešly do TOP 10. Jako v sobotu se i v neděli nejvíce dařilo Miachaele Doleželové. Ta si oproti sobotě o pár míst polepšila a zařadila se na 14. místo. Ve druhé desítce se pak za sebou zařadily skokanky 22. Indráčková, 24. Blažková, 26. Rajnochová. ,,Měly jsme na víc, počasí také nebylo úplně ideální. Nějaké ty metry ještě chyběly, snad se bude  dařit příště,“ dodává Rajnochová.

V mužské kategorii dominoval Japonec Takeuchi.  Na druhý stupínek doplachtil vítěz sobotního závodu Damjan a třetí byl Nor Sjoeen.

,,Jsem dnes absolutně spokojený, podmínky byly dnes dobré a hlavně spravedlivé. Včera jsem udělal ve skocích drobné chyby, které se už dnes neopakovaly,“  prohlásil vítěz.

Ani čeští skokané nepokořili nejlepší desítku. Při neúčasti Jandy a Matury byl nejlepší na můstku Lukáš Hlava. Závodník Dukly Liberec v obou závodních kolech skočil shodně 122 metrů. 21. místo patřilo Martinu Ciklovi, který si ve druhém kole o tři metry pohoršil. V těsném závěsu za Ciklem skončil 22. Hájek a 24. Kožíšek.

 Výsledky najdete zde:

http://berkutschi.com/de/front/results/11658



Generální partner

Hlavní partner

Partneři