×
Reprezentace
Nováková byla na úvod ZOH 28. ve skiatlonu. Dnešek byl o vůli, říká

10.02.2018

V prvním závodě běžců na lyžích na olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu se českým reprezentantkám nepodařilo atakovat nejvyšší příčky. V sobotním skiatlonu si nejlépe vedla Petra Nováková, která obsadila 28. příčku.

Šampionát v Gomsu uzavřely juniorské štafety. Chlapci desátí, dívky jedenácté

03.02.2018

Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let 2018 je minulostí. Tečku za šampionátem ve švýcarském Gomsu udělaly sobotní štafety juniorů. Chlapci ve složení Ondřej Černý, Kim Žalčík, Tomáš Kalivoda a Vladimír Kozlovský obsadili desáté místo, dívky, které do štafety odstartovaly v sestavě Zuzana Holíková, Barbora Havlíčková, Pavlína Votočková a Tereza Beranová, skončily jedenácté.

Bešťák ve skiatlonu na šampionátu v Gomsu doběhl 21., Sixtová dvaadvacátá

02.02.2018

Na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve švýcarském Gomsu byly na programu poslední dva individuální závody. Ve skiatlonu kategorie U23 si pro nejlepší výsledek z českých reprezentantů dojel Jonáš Bešťák, jenž obsadil 21. příčku. Podobně dobře se mezi ženami vedlo i Anně Sixtové, která skončila na 22. místě.

Havlíčková byla na MSJ kousek od medaile i ve skiatlonu. Tentokrát skončila pátá

01.02.2018

Další skvělý výkon na mistrovství světa juniorů ve švýcarském Gomsu podala běžkyně na lyžích Barbora Havlíčková. Nadějná česká závodnice po čtvrtém místě ze závodu na 5 kilometrů klasicky opět bojovala o medaili, ve skiatlonu z toho nakonec byla pátá příčka. Mezi juniory se prosadil Vladimír Kozlovský, jenž obsadil pěknou 22. pozici.

Jonáš Bešťák dojel na MS U23 v klasické patnáctce sedmnáctý

31.01.2018

Světový šampionát mladých běžců na lyžích ve švýcarském Gomsu pokračoval závody klasickou technikou kategorie do 23 let. Patnáctikilometrovou trať nejlépe z českých závodníků zvládl Jonáš Beśťák, jenž obsadil pěkné sedmnácté místo.

Havlíčková na MS juniorů zazářila, bronz jí utekl o kousek

30.01.2018

Další závod mistrovství světa ve švýcarském Gomsu patřil tentokrát kategorii juniorů. V klasickém závodě na pět kilometrů si z českých zástupců vedla nejlépe Barbora Havlíčková, která dojela na čtvrté pozici. Mezi juniory dosáhl na nejlepší umístění Vladimír Kozlovský na 34. příčce.

Jakš si 10. místem na SP zajel nejlepší výsledek posledních dvou let, Nováková znovu v TOP 15

28.01.2018

Poslední závod Světového poháru před olympijskými hrami zaznamenala česká reprezentace běžců na lyžích úspěch na obou frontách. Martin Jakš si pod taktovkou trenéra Ilkky Jarvy zapsal 10. místem svůj nejlepší výsledek za poslední dva roky. Skvělý výkon předvedla také Petra Nováková, která vybojovala 15. pozici.

Nováková na Světovém poháru opět zabodovala

27.01.2018

Další zastávkou Světového poháru v běžeckém lyžování je rakouský Seefeld. Do sobotního sprintu volně nastoupili čtyři čeští reprezentanti. Z kvalifikace se však podařilo probojovat pouze Petře Novákové. Ta si v následných rozjížďkách polepšila o tři místa a skončila na 24. místě.

Poslední SP před olympijskými hrami nastaví běžcům na lyžích kontrolní zrcadlo jejich výkonnosti

26.01.2018

Závod Světového poháru těsně před olympijskými hrami se uskuteční v rakouském Seefeldu. Čeští běžci na lyžích se v sobotu postaví na start volného sprintu, zatímco v neděli je čeká distance volně. Tyto závody budou bezpochyby kontrolním ukazatelem výkonnosti jednotlivých závodníků pro následující olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu.

Do nominace běžců na lyžích na ZOH přibyl Miroslav Rypl

22.01.2018

Nominace běžců na lyžích na XXIII. zimní olympijské hry v Pchjongčchangu se rozrostla o jednoho člena. Stávající pětici závodníků doplnil Miroslav Rypl, který své o účasti pod pěti kruhy rozhodl povedeným výkonem na víkendovém Světovém poháru ve slovinské Planici.

Rozhovor: Kateřina Beroušková

21.01.2018

Kariéru profesionální běžkyně na lyžích odstartovala Kateřina Beroušková až ve dvaceti letech. Nyní šestadvacetiletá odchovankyně Sport Clubu Plzeň zažívá první úspěchy světového kalibru. Díky dvěma bodovaným umístěním, získaných v etapě Tour de Ski a na Světovém poháru v Planici, si zajistila účast na zimních olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu.

Beroušková na SP v Planici na bodech, Rypl zajel životní výsledek

21.01.2018

V nedělním závodě Světového poháru ve slovinské Planici se podařilo dosáhnout na další body Kateřině Berouškové, která na 10 kilometrů klasicky obsadila 25. místo. Životní výsledek si zajel také Miroslav Rypl, když v silné konkurenci dojel na 33. pozici.