Reprezentace
První zlata na MS berou Fallaová a Pellegrino. Češi neprošli kvalifikací

23.02.2017

Ve finském Lahti naplno odstartovalo mistrovství světa v klasickém lyžování. Jako první šli do boje běžci na lyžích, které čekaly sprinty volnou technikou. První zlaté medaile šampionátu uzmuli Maiken Caspersen Fallaová z Norska a Federico Pellegrino z Itálie. Čeští reprezentanti se z kvalifikace neprobojovali.

Nominace běžců na lyžích na mistrovství světa v Lahti

20.02.2017

Českou republiku bude na mistroství světa v klasickém lyžování reprezentovat třináct běžců na lyžích. Do finského Lahti, kde je šampionát na programu od 22. února do 5. Března, míří šest závodnic a sedm závodníků.

V generálce na MS si Martin Jakš dojel pro další body

19.02.2017

Martin Jakš ve Světovém poháru dosáhl na další body. V posledním podniku prestižního seriálu před mistrovstvím světa dojel na pětadvacátém místě. Klasickou patnáctku v estonském Otepää ovládl Nor Martin Johnsrud Sundby.

Martin Jakš znovu na bodech. Ve Falunu dojel šestadvacátý

29.01.2017

Martin Jakš si doběhl pro další body v sezoně. Český běžec na lyžích skončil na Světovém poháru ve švédském Falunu v závodě na 30 kilometrů klasicky s hromadným startem na dvacátém šestém místě. Petra Nováková na body nedosáhla a obsadila 41. příčku.

Martin Jakš si doběhl pro nejlepší výsledek sezony! V Ulricehamnu skončil třináctý

21.01.2017

Forma jde před mistrovstvím světa nahoru. Běžec na lyžích Martin Jakš si vylepšil maximum aktuální sezony Světového poháru, když v závodě na 15 kilometrů volnou technikou skončil na třináctém místě.

Běžce na lyžích čeká finální příprava před mistrovstvím světa v Lahti

16.01.2017

Čeští běžci na lyžích se na mistrovství světa ve finském Lahti vydají s týmem složeným ze zkušených závodníků i nadějných talentů.

Český tým odjíždí z Tour de Ski

04.01.2017

Čtvrtá etapa Tour de Ski byla pro české běžce na lyžích tou poslední. Kompletní český tým po středečních stíhacích závodech v Oberstdorfu nenabere směr Itálie, kde v příštích dnech pokračuje program seriálu, ale vrací se do České republiky.

Usťugov a Nilssonová kralovali také ve stíhačce. Z Čechů bodoval Martin Jakš

04.01.2017

Také čtvrtou etapu Tour de Ski ovládli její zatím suverénní lídři. Rus Sergej Usťugov a Švédka Stina Nilssonová ve středu v Oberstdorfu vyhráli stíhací závody a pojistili si vedení v průběžném pořadí. Martin Jakš obsadil bodované 29. místo, Petra Nováková skončila šestatřicátá.

Martin Jakš byl ve skiatlonu 27. Tour de Ski zatím suverénně vládne Sergej Usťugov

03.01.2017

Nejlepším českým běžcem na lyžích v Oberstdorfu, kde svou třetí etapou pokračovala Tour de Ski, byl Martin Jakš, jenž obsadil bodovanou 27. příčku. Naprosto suverénně si v prestižním seriálu zatím vede Rus Sergej Usťugov, jenž po prvních dvou etapách dokázal vyhrát také úterní skiatlon. Mezi ženami vládla Švédka Stina Nilssonová.

Martin Jakš si na Tour de Ski polepšil. V druhé etapě dojel na 26. místě

01.01.2017

Martin Jakš si výrazně polepšil v průběžném hodnocení Tour de Ski. V nedělní druhé etapě prestižního seriálu skončil český běžec na lyžích na 26. místě. Petře Novákové znovu těsně unikly body, když stejně jako v sobotním sprintu dojela 34. Závody na 15 a 10 kilometrů klasicky s hromadným startem ve švýcarském Val Müstair ovládli Rus Sergej Usťugov a Norka Ingvild Flugstad Östbergová.

Úvod Tour de Ski přinesl první body Janu Bartoňovi. Ve sprintu obsadil 27. místo

31.12.2016

Pro své první body ve Světovém poháru v kariéře si hned na začátku Tour de Ski dojel Jan Bartoň. Český reprezentant postoupil z kvalifikace úvodního sprintu volnou technikou z pěkného patnáctého místa, v celkovém pořadí skončil na 27. příčce.

Tour de Ski už vyhlíží Martin Jakš i Petra Nováková

30.12.2016

Celkem osm Čechů vyběhne v sobotu do prvního závodu Tour de Ski. Na startu úvodního sprintu ve švýcarském Val Mustair nebudou chybět ani Martin Jakš a Petra Nováková, kteří by ve slavném seriálu běžců na lyžích měli být těmi nejžhavějšími českými želízky.