×
Reprezentace
Michal Novák čtvrtý ve sprintu na Alpen Cupu v Planici

Michal Novák čtvrtý ve sprintu na Alpen Cupu v Planici

08.01.2016

Třetím podnikem letošní sezony pokračuje ve Slovinsku seriál kontinentálního poháru – Alpen Cup. V Planici startuje ve třech dnech (8. – 10. 1.) řada českých reprezentantů, ať už v seniorské či juniorské kategorii. Dnes byly na programu sprinty volnou technikou a nejlepšího umístění dosáhl juniorský reprezentant Michal Novák v kategorii do 20 let, když se mezi 88 závodníky probojoval do finále, kde obsadil 4. místo. Závodník karlovarského Slovanu tak navázal na výborné výsledky z předchozího podniku Alpen Cupu v Hochfilzenu.

Petra Nováková opouští Tour de Ski, důvodem jsou zdravotní problémy

Petra Nováková opouští Tour de Ski, důvodem jsou zdravotní problémy

08.01.2016

Po šesté etapě končí v letošním ročníku Tour de Ski i poslední česká reprezentantka. Důvodem pro odstoupení Petry Novákové jsou zdravotní potíže, které se projevily v průběhu dnešního pětikilometrového závodu volnou technikou. „Petra ujela 500 metrů, pak přišla prakticky úplně o sílu a dojela opravdu jen silou vůle. Myslím, že většina jiných závodníků a závodnic by v jejím stavu sundala číslo ještě na trati a nechala se do cíle dovézt,“ vyzdvihuje vůli české bojovnice lékař národního týmu Martin Koldovský, v jehož péči Petra Nováková po dojezdu byla.

Martin Jakš 21. v šesté etapě Tour de Ski

Martin Jakš 21. v šesté etapě Tour de Ski

08.01.2016

Solidní výsledek zajel na Tour de Ski po dni volna Martin Jakš. Do závodu na 10 km volnou technikou s intervalovým startem vyjel v první třetině závodníků a na hraně první dvacítky ho také dokončil, když obsadil 21. příčku. „Jsem spokojený, že to bylo lepší než v Německu. Před závodem jsem si dával za cíl dojet Baumanna, který byl v celkovém pořadí asi 20 sekund přede mnou, a to se mi povedlo,“ komentoval výsledek i výkon na trati český reprezentant, který aktuálně figuruje v pořadí Tour na 22. místě..

Do závěrečné části Tour de Ski pokračují dva nejlepší Češi – Jakš a Nováková

Do závěrečné části Tour de Ski pokračují dva nejlepší Češi – Jakš a Nováková

07.01.2016

Od pátku do neděle bude v Itálii vrcholit jubilejní 10. ročník Tour de Ski, do kterého odstartovalo šest Čechů. Do posledních tří etap už naskočí jen dva nejlepší – Martin Jakš a Petra Nováková, kterým patří v celkovém pořadí 23., respektive 27. místo. Dál už nepokračují Petr Knop a Sandra Schützová s Karolínou Grohovou, které se budou připravovat na další závody Světového poháru v Planici. Dušan Kožíšek odstoupil už po posledním sprintu letošní Tour, který se jel v Oberstdorfu v úterý.

Pátá etapa Tour de Ski potrápila Sundbyho, Jakš a Nováková ve třetí desítce celkového pořadí

Pátá etapa Tour de Ski potrápila Sundbyho, Jakš a Nováková ve třetí desítce celkového pořadí

06.01.2016

Zcela nezvyklý obrázek nabídla pátá etapa Tour de Ski. Zatímco na čele mužského závodu na 15 km klasickou technikou se bojovalo v několikačlenné skupině, dosavadní lídr Tour de Ski, Martin Johnsrud Sundby z Norska, v ní překvapivě chyběl. Suverén Světového poháru do cíle dojel až na 23. místě a na vítězného Poltoranina ztratil téměř minutu. Přesto nadále zůstává vedoucím mužem celkového pořadí Tour, ve kterém patří 23. příčka Martinu Jakšovi. Petra Nováková po dnešním desetikilometrovém závodě, ve kterém ji bohužel opět potkal pád, figuruje na 27. pozici.

Karolína Grohová bodovala v klasickém sprintu na Tour de Ski, skončila 28.

Karolína Grohová bodovala v klasickém sprintu na Tour de Ski, skončila 28.

05.01.2016

Podruhé byl na programu letošního ročníku klasický sprint a podruhé v něm dokázala Karolína Grohová bodovat. Na úvod sezony si dojela pro 24. místo v Kuusamu, dnes skončila 28. v rámci čtvrté etapy Tour de Ski v německém Oberstdorfu. „Jsem spokojená. Z kvalifikace mám velikou radost, ze čtvrtfinále už takovou ne, ale celkově se určitě raduju,“ svěřila se 25letá závodnice po čtvrtfinálové rozjížďce, ve které její cesta klasickým sprintem skončila. Další pětice Čechů neprošla z kvalifikace, ve které si velkou dávku smůly vybrala Petra Nováková, které postup utekl kvůli pádu v jednom ze sjezdů.

Petru Novákovou naštvalo ukopnutí hole v cílové rovince, přesto drží na Tour de Ski 17. místo

Petru Novákovou naštvalo ukopnutí hole v cílové rovince, přesto drží na Tour de Ski 17. místo

03.01.2016

Se smíšenými pocity odpovídala Petra Nováková na otázky po dnešním stíhacím závodě na 5 kilometrů volnou technikou. „S výkonem jsem docela spokojená, ale naštvalo mě, že mi Italka před cílovou rovinkou ukopla hůl. Myslím, že bych mohla být o dvě místa výš,“ litovala česká reprezentantka v cíli. Na trati se pohybovala ve čtyřčlenné skupince a před koncem závodu se rozhodla nastoupit. „Poslední kopec jsem je urvala, pak mě ale zase sjely, když jsme jeli dolů a v zatáčce před cílovou rovinkou se to stalo. Takže jsem finišovala bez hole.“ Další dvě Češky, Sandra Schützová a Karolína Grohová, dojely na 47. a 61. místě. První tři příčky braly stejně jako včera Norky, akorát na prvních dvou pozicích se měnilo pořadí – vyhrála Östbergová před Johaugovou.

Martin Jakš vylepšil své letošní maximum, na Tour de Ski už je patnáctý

Martin Jakš vylepšil své letošní maximum, na Tour de Ski už je patnáctý

03.01.2016

I druhý distanční závod letošního ročníku Tour de Ski Martinu Jakšovi vyšel. Od začátku stíhacího závodu na 10 km volnou technikou se držel na 19. pozici, ze které startoval, a v rámci osmičlenné skupiny dokázal ve finiši vybojovat 15. místo, které mu patří i v celkovém pořadí Tour. „Myslím, že startovní pozice byla ideální, protože tam byla skupina, ve které byli výborní závodníci, kteří skate jezdí skvěle. Věděl jsem, že pokud se mi podaří s nimi udržet, tak to bude super. S výsledkem jsem spokojený!“ hlásil ještě zadýchaný po dojezdu do cíle. Pro prvenství v závodě si dojel stejně jako včera Martin Johnsrud Sundby, Dušan Kožíšek finišoval na 59. místě, Petr Knop jako 63.

Nejlepší výsledek sezony pro Martina Jakše – ve 2. etapě Tour de Ski dojel 18.

Nejlepší výsledek sezony pro Martina Jakše – ve 2. etapě Tour de Ski dojel 18.

02.01.2016

Když vyhlásil před Tour de Ski boj o desítku, věděl, že to bude hodně těžké a právě z prvního distančního závodu v Lenzerheide, klasické třicítky, měl velký respekt. Druhá etapa se mu ale vydařila, prakticky až do cíle bojoval o 12. příčku a nakonec finišoval na 18. místě. „Jsem spokojený! Kdyby mi to někdo nabídl před závodem, tak to vezmu všema deseti! Já z té etapy měl docela strach, protože to byla třicítka hned druhý den, a kdyby se to vyloženě pokazilo, tak by celá Tour byla taková zabitá. Myslím, že takhle je to docela v pohodě rozjeté,“ radoval se po dojezdu český reprezentant, kterému v průběžném pořadí Tour patří po dnešku 19. pozice. Jeho kolegové z liberecké Dukly, Petr Knop a Dušan Kožíšek, obsadili 58. a 59. místo. Závod ovládl suverén letošní sezony Martin Johnsrud Sundby a Norové i mezi muži brali všechny medailové pozice.

Petra Nováková na 15. místě ve druhé etapě Tour de Ski!

Petra Nováková na 15. místě ve druhé etapě Tour de Ski!

02.01.2016

První distanční závod letošního ročníku Tour de Ski potěšil české fanoušky. Petra Nováková se od startu pohybovala ve skupině jedoucí těsně za první desítkou a v dobré lyžařské společnosti se udržela až do cíle, kterým projela po 15 kilometrech klasickou technikou jako patnáctá nejrychlejší žena dne. „Já jsem ráda, že jsem se probojovala tak hodně dopředu, vyjížděla jsem ze 43. místa a dostat se přes ostatní nebylo úplně nejlehčí. Myslím, že dnešní výkon byl dobrý!,“ popisovala po závodě závodnice karlovarského Slovanu, které v celkovém pořadí Tour de Ski patří po dvou etapách 17. místo. Závod vyhrála suverénním způsobem Therese Johaugová, která se posunula do čela průběžného pořadí. Sandra Schützová dojela 45., Karolíně Grohové patřila 59. příčka.

Úvodní závod Tour de Ski ovládli sprinterští lídři SP, Češi v rozjížďkách chyběli

Úvodní závod Tour de Ski ovládli sprinterští lídři SP, Češi v rozjížďkách chyběli

01.01.2016

Maiken Caspersen Fallaová a Federico Pellegrino se stali vítězi první etapy 10. ročníku Tour de Ski. Oba jsou průběžnými lídry Světového poháru ve sprintech a svou pozici potvrdili i v Lenzerheide, kde se dnes jel sprint volnou technikou. Na startu nechyběla ani šestice Čechů, všichni ale bohužel skončili už v kvalifikaci a do rozjížděk se neprobojovali. Nejvýše v pořadí byla Petra Nováková (48.), Dušan Kožíšek dojel na 59. místě.

Tour de Ski je výzvou je i pro servis, který před startem hlásí posilu

Tour de Ski je výzvou je i pro servis, který před startem hlásí posilu

31.12.2015

Šéf českého servisu Jan Pešina zažil všechny ročníky Tour de Ski a dobře ví, co všechno tenhle závod obnáší. Ke klasické dřině s přípravou lyží se přidávají přejezdy z místa na místo, opětovné balení a vybalování materiálu. Při náročném programu ale může počítat i se staronovou posilou – k týmu se připojil Vít Fousek, dlouholetý servisman české reprezentace a osobní servisman Lukáše Bauera. „Po Toblachu ukončil spolupráci s Poláky, takže se nám naskytla velká možnost, aby se vrátil. Ještě před Štědrým dnem jsem mu volal a domluvili jsme se na spolupráci na Tour a při závodech Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Co bude dál, uvidíme,“ říká Pešina, který do Lenzerheide se svým týmem odcestoval ve středu.

Filtr

Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři