×
Zopakovat celkové vítězství ve FIS Cupu by bylo skvělé, říká novopečená mistryně České republiky Klára Ulrichová

Zopakovat celkové vítězství ve FIS Cupu by bylo skvělé, říká novopečená mistryně České republiky Klára Ulrichová

21.09.2020

Teprve šestnáctiletá Klára Ulrichová si podmanila Frenštát pod Radhoštěm. V rámci Mistrovství České republiky vyhrála kategorii žen, což jí přineslo i prvenství mezi juniorkami. A to tak, že o parník. „Povedly se mi oba skoky, to se často nestává,“ radovala se bezprostředně po závodě.

Na můstku s konstrukčním bodem 95 metrů předvedla Klára Ulrichová skoky dlouhé 101,5 a 98,5 metrů. Nejblíže se k mladičkému talentu přiblížila Karolína Indráčková, i ta však ztratila necelých 20 bodů. „Se závodem jsem nadmíru spokojená, povedly se mi oba skoky, to se často nestává,“ usmívala se po konci MČR Ulrichová.

Kromě vynikajícího výsledku šestnáctiletá skokanka splnila i to, na čem se domluvila s trenéry. „Pracujeme hlavně na odrazu. Myslím si, že už se to pomalu lepší a blížím se k těm nejlepším skokům,“ pochvalovala si svůj výkonnostní posun. 

Cestu do skokanského areálu Jiřího Rašky si letos našlo o něco méně fanoušků, a to kvůli probíhající koronavirové pandemii. „Úplně mě to neovlivnilo. Nicméně jsem vždy ráda, když přijdou diváci. Nejvíce jsem ale šťastná, pokud mi přijedou zafandit i rodiče,“ komentovala nepříznivou situaci Ulrichová.

I tak přiznala, že před závodem bojovala se svou hlavou. „Bývám hodně nervózní, zvlášť když to je třeba Světový pohár. Myslím si, že k tomu ta nervozita patří. Musím na tom ještě zapracovat,“ popisuje své nedostatky letošní mistryně České republiky.

Od léta Klára Ulrichová trénuje s ženskou reprezentací pod vedením Antonína Hájka a Pavla Věcheta. A české skokance takhle změna evidentně prospívá „V týmu se cítím dobře, je to skvělý kolektiv,“ načež Klára dodává, že si nejvíce rozumí s dalším reprezentačním benjamínkem, Verčou Jenčovou.

No a do příští sezony vstupuje Ulrichová v pozici obhájkyně vítězství ve FIS Cupu. „Zopakování by bylo skvělé, ale úplně zvlášť si cíle nekladu. Chtěla bych sbírat body do olympijské kvalifikace. Pokud jde o vrchol, tak tím bude Mistrovství světa juniorů v Polsku,“ jmenuje své plány.

A co starty na Světových pohárech? „Bude záležet na mé výkonnosti,“ má jasno velká naděje českého sportu.

Foto: skijumping.pl Oficiální sponzor

Partneři