×
Změny v kalendáři závodů. Frenštát bude jedinou zastávkou ženské GP, muži se zase představí jen ve Visle

Změny v kalendáři závodů. Frenštát bude jedinou zastávkou ženské GP, muži se zase představí jen ve Visle

31.07.2020

Tohle se hezky nečte nikomu. Naprostá většina závodů byla vymazána z kalendáře FIS, na druhou stranu české fanoušky může těšit, že mezi ně nepatří podnik ve Frenštátu pod Radhoštěm. Ten se uskuteční, avšak bez diváků.

Kalendář elitních závodů čítal před koronavirovou pandemií šest zastávek, zbyly jen dvě. To, že se nebude skákat v Hinzenbachu a Klingenthalu, bylo už dopředu avizováno. Jenže na zasedání Mezinárodní lyžařské federace bylo oznámeno, že se neuskuteční Grand Prix jak v kazašském Sčučinsku, tak v ruském městě Čajkovskij. 

MČR bylo odloženo na neurčito, je tedy skvělou zprávou, že přesto bude na českých můstcích rušno. Ženská Grand Prix ve Frenštátě pod Radhoštěm (15. – 16.8.) se uskuteční, bohužel bez diváků. Nicméně o kvalitní souboje nebude nouze, vždyť už teď je přihlášeno množství závodnic hned z deseti zemí. A ani fanoušci neodejdou s prázdnou, záznamy ze závodů bude pořizovat Česká televize. Pokud jde o polskou Vislu (21.8. – 23.8.), tak u našich sousedů bude k dispozici omezené množství vstupenek.

Radostí z uskutečnění LGP samozřejmě disponuje i Karolína Indráčková, jež se vloni blýskla parádní šestou příčkou. „Je to pro náš tým závod, na který se celý rok těšíme. Podnik v domácím prostředí je vždy speciální a doufáme, že předvedeme co nejlepší skoky.“

A co říká na absenci fanoušků? „Je to obrovská škoda. Vytváří nádhernou atmosféru, která nás povzbuzuje k ještě lepším výkonům. Taktéž rodina se těšila, že si udělá výlet a zafandí,“ dodává česká reprezentantka.

V kalendáři ostatních závodů zbyly tyto zastávky: rumunský Rašnov (FIS Cup a Kontinentální pohár), polská Visla (Kontinentální pohár) a švýcarský Kandersteg (Alpen Cup).Oficiální sponzor

Partneři