Závěr letní skokanské sezóny Čechům nepřál

3 min 16 s

Posledním závodem v německém Klingenthalu skončila letní Grand Prix. Čechům závěr sezony nepřál. Z vítězství se radoval Polák Kot před Stochem a Slovincem Prevcem. Z českého týmu bodovali pouze devětadvacátý Hlava a třicátý Matura.

V Klingenthalu se českým barvám nedařilo. Po nadějné kvalifikaci skok nesedl Tomáši Vančurovi, který za 122 metrů obsadil nepostupovou třiatřicátou pozici. Stejně tak Roman Koudelka, který byl za 120,5 m dvaatřicátý. Ani Vojtěch Štursa se za 116,5 m neprokousal a patřila mu až 46. příčka

Ve finále pouze Matura s Hlavou

Dobré skoky předváděl Jan Matura již včera na půdě kontinentálního dění, dnes  za výkon 123 metrů byl průběžně osmadvacátý. O místo za něj se zařadil Lukáš Hlava, ten za 118,5 m vyfasoval devětadvacáté místo.

„Jsme v tréninku a vše se neustále vyvíjí, kluci posun dělají. Jde to ale pomalu,“ netajil se optimismem Richard Schallert.

Ve druhém dějství  si polepšil Hlava, závodník Dukly Liberec natáhl svůj skok na 121,5 m, ale bohužel lépe než na devětadvacátou pozici to nestačilo. Jan Matura za výkon 119 m se rozloučil s Klingenthalem třicátým místem.

Nejlepším závodníkem celého startovního pole byl Polák Kot před kolegou Stochem a Slovincem Prevcem.

Celkovým vítězem letních soutěží se stal dnešní vítěz Kot, druhý skončil Němec Wellinger a třetí Polák Stoch.

Z českého týmu byl nejlepší Tomáš Vančura, který skončil dvanáctý.