×
Začala letní sezóna FIS Cupu, Vaverka útočil na druhé kolo

Začala letní sezóna FIS Cupu, Vaverka útočil na druhé kolo

08.07.2018

První závody letošního ročníku FIS Cupu hostil rakouský Villach, do kterého se sjelo, kromě již zkušených závodníků, také několik mladších skokanů, kteří právě na takovýchto akcí dostávají možnost vyniknout a upozornit na své dovednosti. Této šance se chopili taktéž čtyři čeští závodníci.

V sobotním závodě se z českých skokanů nejvíce dařilo Petrovi Vaverkovi, jenž byl vůbec nejmladším skokanem na startovní listině. Tento teprve patnáctiletý mladík doskočil do vzdálenosti 88,5 metrů, bohužel tento pokus stačil jen na dvaatřicátou pozici, a k postupu do druhého kola mu scházelo pouhých půl metru. Mezi naše další zástupce patřili Radek Selcer, Jakub Šikola a Benedikt Holub, jejichž nepříliš dlouhé pokusy stačily pouze na chvost výsledkové listiny.

Ani v neděli jsme se české účasti v druhém kole nedočkali. Petr Vaverka se tentokrát zhoršil o sedm metrů a skončil na 39. místě. Pokud jde o již výše zmíněnou trojici, tak té se podařilo mírně zlepšit. Jenže ani to nestačilo k tomu, aby se některý z nich dokázal dostat do nejlepší šedesátky.

První závod o půl bodu ovládl Němec Justin Nietzel, za kterým se seřadili Švýcar Luca Egloff a Slovinec Zak Mogel. V neděli se zadařilo právě švýcarskému skokanovi, který zápolil s krajanem Gregorem Deschwandenem a Němcem Fabianem Seidlem.

Kompletní výsledky sobotního závodu naleznete zde. Výsledky nedělního závodu zde.Oficiální sponzor

Partneři