Výborný víkend dokonán, Koudelka byl ve druhém závodu v Sapporu jedenáctý!

5 min 7 s

Pokud by byly všechny zastávky světového poháru jako ta v Sapporu, Roman Koudelka by se zcela jistě nezlobil. Po sobotním šestém místě, které znamenalo pro českou jedničku nejlepší výsledek sezony, byl ve druhém závodu jedenáctý. Naopak Polášek se Štursou nebodovali. Vyhrál lídr světového poháru Stefan Kraft.

Z kvalifikace opět postoupili všichni tři čeští skokani, ovšem bodoval pouze Koudelka. Vojtěch Štursa šel na 109 metrů, po svém skoku byl čtvrtý a nakonec skončil 45. Ani Viktoru Poláškovi se první kolo nevydařilo. Skočil ještě o půl metru méně a patřilo mu jednačtyřicáté místo.

Naopak Roman Koudelka výrazně napravil kvalifikační skok. 124,5 metrů znamenalo průběžné čtvrté místo a naprosto jistý postup. Do finále šel český skokan z patnácté pozice. Poslední čtyřka prvního kola udala nejlepší pořadí pro finále. Vedl Rjoju Kobajaši, poté ho přeskočil Dawid Kubacki, za kterého se těsně zařadil Karl Geiger. Nikdo však neměl na Stefana Krafta, který ulétl na 139 metrů a vedl o 14,1 body.

Ve druhém kole Roman Koudelka opět poznal, jaké je to být na průběžném prvním místě, stejně jako v sobotním prvním kole. 126,5 metrů, nevýrazný odečet za vítr proti a český skokan mohl čekat na co bude jeho výkon stačit. Roman se nakonec posunul na jedenácté místo a na nejlepší desítku ztratil necelých pět bodů.

Fantastický skok zaznamenal Stephan Leyhe – 142metrů byl nejlepší výkon závodu! Němec mohl postupně škrtat soupeře. Nestačil na něj Rjoju Kobajaši, který nakonec obsadil třetí místo, propadli se Geiger i Kubacki. Cesta k vítězství se tak otevřela Stefanu Kraftovi, který dal 139 metrů a vyhrál s náskokem více jak dvaceti bodů.

Roman Koudelka zaznamenal za dva víkendové závody výborných 64 bodů. V průběžném pořadí mu sice stále patří 25. pozice, ale na čtyřiadvacátého Jana Hörla ztrácí jen 15 bodů a jen o jeden více na Peiera. Od dvacátého Daiki Ita ho dělí šedesát bodů. Do průběžného vedení se již po sobotním závodu dostal Stefan Kraft a dnešním vítězstvím si ho jen upevnil. Vede s náskokem 63 bodů na Geigera.

Světový pohár pokračuje další týden v německém Willingenu na můstku HS145, což už budou takové „malé lety“ na lyžích. Ty opravdobé čekají závodníky 14.-16. února v Bad Mitterndorfu (HS235).

Nedělní výsledky najdete zde, průběžné pořadí světového poháru tady.