Vítr v Innsbrucku míchal kartami. Doleželové ruský mráz prospíval.

4 min 55 s

Vítr zrušil finální kolo třetího závodu Turné v Innsbrucku. Přestože v prvním kole nebyl tak silný, byl zato hodně proměnlivý a každému závodníkovi foukal odjinud, někomu ze všech stran.

Po 21 skocích finálového kola se jury rozhodla závod ukončit. Platí tedy výsledky z kola prvního.

Ke zrušení závodu se takto vyjádřil ředitel závodu Walter Hoffer: „Vítr byl čím dál silnější a nevyzpytatelnější. Navíc mezi jednotlivými skoky byly velké prodlevy a začalo se stmívat. Skokani i jury odvedli dobrou práci.“

Většina závodníků cítila, že závod byl velmi těžký a bylo znát i zklamání ze zrušení druhého kola. Vždy je ovšem těžké soudit, zda jury rozhodla dobře...

Ze čtyř českých závodníků, kteří se postavili na můstek HS 130, se nejlépe vedlo Janu Maturovi, který si výkonem 119 metrů vysloužil 22. místo.

„Dneska byla potřeba trocha štěstí. Pro mě to bylo v pohodě, měl bych být spokojený. Atmosféra byla perfektní,“ řekl po závodě Jan Matura.

Šestadvacátý skončil Antonín Hájek výkonem 119, 5 metru.

Vítr odfoukl na konec závodního pole Čestmíra Kožíška (48.- 103 m) i Lukáše Hlavu (49. – 85 m).

Jednokolový závod vyhrál překvapivě Fin Koiviuranta skokem dlouhým 132,5 metru před Simonem Ammannem, který doskočil na hranici 113,5 metru. Za Švýcarem se umístil jen o 0,1 bodu Polák Kamil Stoch (126,5 m), který i po dnešním závodě vede průběžné pořadí Světového poháru.

Poslední závod Turné čtyř můstků se uskuteční také v Rakousku, v Bischofshofenu, v pondělí 6. ledna.

Kompletní výsledky

Doleželová stoupá v žebříčku SP

Druhý závod SP žen v ruském městě Čajkovskij byl opět ve znamení tuhé ruské zimy. To ovšem nevadilo domácí závodnici Avvakumové, která výkony 100 a 101,5 metru dokázala porazit SaruTakanashi. Před zdánlivě neporazitelnou Japonku se dostala i Němka Carina Vogt.

Z českých závodnic opět bodovala Michaela Doleželová. Skoky dlouhými 91,5 a 90,5 metrů poskočila ze včerejšího pětadvacátého místa na 21. příčku. Vetší zima jí také nedělala problémy- „Počasí se mi líbilo. Konečně jsem v tomto roce viděla pořádnou zimu, ta letošní česká se mi moc nelíbí. Do příštích závodů vidím možnost posunout se výš, jak bylo vidět v dnešním závodě – nikdo není neporazitelný,“ řekla optimistická Doleželová.