V sobotním jednokolovém závodě bodoval jen Koudelka

3 min 30 s

Sobotní odpoledne patřilo v německém Klingenthalu (HS140) závěrečnému závodu letní Grand Prix. Páteční kvalifikace českému výběru vyšla na jedničku, a tak byla očekávání velká, bohužel však nenaplněná.

Místo tradičních dvou kol, které se měly původně v Klingenthalu skákat, došlo ke zkrácení závodu. Na vině bylo špatné počasí, kvůli kterému byl i začátek posunut z 16. na 17. hodinu.

Jednokolový systém závodu nám přinesl na bodech z českých zástupců pouze Romana Koudelku, jenž doskočil do vzdálenosti 134,5 metrů a zařadil se na konečné šestnácté místo. Nejstarší z našich skokanů byl jediný, kterému se finální podnik alespoň trochu vyvedl. Vojtěch Štursa (121 m) uzavíral první čtyřicítku, 46. místo získal Čestmír Kožíšek (119 m) a na samé dno výsledkové listiny se dostal Viktor Polášek (109 m).

Německou zastávku GP si podmanil skokem dlouhým 139,5 metrů Slovinec Anže Lanišek. Doslova letěl Nor Marius Lindvik, jehož 148 metrů bylo nejdelším pokusem dne, avšak kvůli velkému odečtu za vítr to na prvenství nestačilo. Třetí příčku vybojoval Polák Pior Zyla (135 m).

Zajímavý souboj se nám odehrál mezi adepty na celkové ovládnutí letní Grand Prix. Japonec Jukija Sato ještě před závodem držel v celkovém pořadí první pozici, avšak dnešním jedenáctým skokem dal šanci polskému reprezentantovi Dawidu Kubackimu, jenž ji chytil za pačesy a odpoledním pátým místem vybojoval pro naše východní sousedy nejcennější medaili.

Z Čechů se celkově nejlépe umístil Viktor Polášek na dvaadvacáté příčce, 47. byl Roman Koudelka a na dělené 51. pozici Čestmír Kožíšek a Vojtěch Štursa.