V Nižním Tagilu trápil skokany vítr, v jednokolovém závodu byl nejlepší sedmnáctý Jan Matura

4 min 16 s

Nedělní pokračování Světového poháru skokanů v ruském Nižném Tagilu poznamenal vítr. Měnící se podmínky dovolily odskákat pouze jedno závodní kolo. Ve větrné loterii zvítězil Němec Freund. Z Čechů si ve srovnání se sobotou polepšil Jan Matura, který skončil sedmnáctý.

Již od začátku soutěže bylo jasné, že se závod neobejde bez komplikací. Po svém skoku neustál doskok Kazach Marat Žaparov. Celá řada skokanů si na svůj skok musela kvůli větru počkat. Také Lukáše Hlavu musel zastupující trenér Šimek jednou odvolat z lavičky, než mu mohl mávnout. Hlava předvedl v těchto obtížných podmínkách 118,5 m a obsadil nakonec 33. místo.

Na body dosáhl Antonín Hájek. Skočil 120 metrů a to stačilo na 25. místo. Před skokem Jakuba Jandy se opět situace zhoršovala. Polák Kubacki neustál letovovou fázi a i jeho skok končil pádem. Naštěstí tento blonďatý mladík vyvázl bez vážnějšího zranění. Hned za ním byl na lavičce připravený Janda. Ukázal v ne zcela regulérních podmínkách solidních 121,5 m a zařadil se tím za Hájka.

Jako osmatřicátý se z lavičky spustil poslední z Čechů Matura. 123,5 mu vyneslo sedmnácté místo.

Druhé kolo odskákalo v poryvech dvacet skokanů. Když vítr sfoukl Rakušana Koflera, bylo po delších prodlevách nakonec zrušeno a platily výsledky po kole prvním.

Z vítězství se poprvé v sezóně radoval Němec Freund, který vyhrál před Norem Fannemelem. Třetí byl Rakušan Kraft, který zaznamenal nejdelší skok dne..

Světový pohár pokračuje za týden v Engelbergu a čeští fanoušci se už mohou těšit na účast Romana Koudelky, který podnik v Nižném Tagilu vynechal.

Výsledky:

1. Freund (Něm.) 145,7 b. (131,5 m), 2. Fannemel (Nor.) 143,3 (135), 3. Kraft 141,1 (138), 4. Schlierenzauer 140,9 (135), 5. Hayböck (všichni Rak.) 139,8 (131), 6. Pungertar (Slovin.) 127,8 (130,5), ...17. Matura 116,5 (123,5), 25. Hájek 111,2 (120), 26. Janda 109,7 (121,5), 33. Hlava (všichni ČR) 102,9 (117,5).

Průběžné pořadí SP: 1. Fannemel 430 b., 2. Freund 361, 3. Prevc 323, 4. Hayböck 313, 5. Schlierenzauer 295, 6. Koudelka (ČR) 290, ...23. Matura 60, 38. Janda 15, 49. Hájek 7.