V jednokolovém závodě ve Willingenu Češi brali páté místo

2 min 54 s

S větrnými poryvy si nejlépe ve Willingenu poradilo mužstvo německých skokanů, kteří si na své konto v sobotním závodě připsali vítězství. Český tým ve zkrácené soutěži bral solidní páté místo.

Ani závod ve Willingenu se neobešel bez komplikací. Silné poryvy větru narušovaly podvečerní klání tak, že druhé kolo muselo být následně zrušeno a byly potvrzeny výsledky kola prvního.

V jednokolovém závodě Češi pátí

Soutěž začínal pro české barvy Jakub Janda, který svým skokem 138 metrů zajistil celému týmu hned druhou pozici za průběžně vedoucími Rakušany.

Po něm pokračoval Lukáš Hlava 114 metrů, ten ale doplatil na nepříznivé podmínky, stejně tak jako Jan Matura 112 metrů. Mužstvo pozvedl až Roman Koudelka díky skoku 139,5 m a zajistil Čechům solidní páté místo.

Němci v čele

Pouze o dvě destiny tak český tým předčil šesté Poláky, sedmé Finsko a osmé Švýcarsko. Vítězství v této větrné loterii připadlo Německu. Družstvo ve složení: Wank, Wellinger, Freitag a Freund zvítězilo o pouhých šest desetin před druhými Nory a Rakušany. Norové Stjernen, Tande, Gangnes a Forfang si připsali v konečném hodnocení 538 b. Třetí po absenci Schlierenzauera skončili Rakušané: Kraft, Poppinger, Fettner, Hayboeck.

Zítra soutěž pokračuje závodem jednotlivců od 15.45.