Karolína Indráčková získala úvodní body v letošní sezoně Světového poháru, závod ovládla Rakušanka Kramerová

5 min 20 s

Poté, co před týdnem vybojovala své premiérové kariérní body ve Světovém poháru Klára Ulrichová, se podařilo poprvé v sezoně umístit mezi elitní třicítkou také Karolíně Indráčkové. Nejzkušenější česká reprezentantka skončila v německém Titisee-Neustadtu (HS142) 24., sobotní klání pak opanovala Rakušanka Kramerová.

Původně se měla kvalifikace odskákat už v pátek, nicméně nepříznivé povětrnostní podmínky skokanky na můstek nepustily. Boje o postup do hlavního závodu byly přeloženy na sobotní odpoledne, na které se chystala i dvojice Češek – Štěpánka Ptáčková a Karolína Indráčková.

Nastává otázka, proč v Titisee-Neustadtu neskáče i Klára Ulrichová, česká hvězda uplynulého SP, kde premiérově bodovala mezi elitou. Odpověď je prostá: Klárka dává přednost přípravě na nadcházející MSJ, jež se odskáče na malém můstku.

Teď ale zpátky do Německa. Karolína Indráčková v kvalifikaci skočila 108,5 metru, což stačilo na 31. místo a klidný postup do prvního kola. Bohužel Štěpánka Ptáčková doplachtila jen do vzdálenosti 96 metrů, konečná 46. pozice ji tedy vyřadila ze zápolení o bodový zisk.

Začátek individuální soutěže, která byla doprovázena vytrvalým deštěm, vyšel Indráčkové parádně. Třiadvacetiletá skokanka zapsala 112 metrů a ve druhém kole ji čekal útok z 21. příčky. To první ovládla Rakušanka Marita Kramerová (131,5 m), kterou na průběžných stupních vítězů doplnily Norky Eirin Maria Kvandalová (129,5 m) a Maren Lundbyová (124,5 m).

Mezi třiceti nejlepšími si česká závodnice mírně pohoršila. Podařilo se jí sice přidat ke svému předchozímu pokusu jeden metr, avšak ve výsledku se propadla na 24. příčku. I tak ale Indráčková může být se svým výkonem nadmíru spokojena, neboť se pro ni jedná o první body v této sezoně Světového poháru.

A pořadí se míchalo i na stupních vítězů. Svou pozici si uhájila jen Kramerová (135 m), která tedy úvodní podnik v německém Titisee-Neustadtu ovládla. Druhá skončila Norka Silje Opsethová (138,5 m), třetí příčku pak brala Slovinka Ema Klinecová (130 m).

„Větší můstky mi sedí více. Jsem spíše techničtější typ než silový. Deštivé podmínky mi nijak nevadí, při trénincích máme totiž na počasí štěstí v neštěstí, takže jsem zvyklá. Určitě mě to nerozhodí,“ okomentovala dnešní závod Karolína.

A napodobit bodový zisk bude moct zítra. Kvalifikace začíná ve 12:00, hlavní závod pak o hodinu a čtvrt později. Přímý přenos můžete sledovat na webu ČT sport.