×
Úspěch skokanek ve Světovém poháru! Na Holmenkollenu si Ptáčková s Indráčkovou vyskákaly kariérní maxima

Úspěch skokanek ve Světovém poháru! Na Holmenkollenu si Ptáčková s Indráčkovou vyskákaly kariérní maxima

10.03.2019

Individuální závod žen v norském Oslu vyhrála dvěma povedenými skoky Rakušanka Daniela Iraschková-Stolzová. Na slavném Holmenkollenu se výrazně dařilo i českým skokankám. Do druhého kola se dostaly Štěpánka Ptáčková a Karolína Indráčková, které si vyskákaly svá kariérní maxima za 25., respektive 27. místo.

Závod v Norsku provázel nepříjemný vítr, který se točil chvíli proti můstku a chvíli zpoza můstku. Zejména v prvním kole byly velké rozdíly v podmínkách a některým skokankám fouklo výrazně pod lyže, jiné kvůli silnějšímu zaďáku měly problémy skočit svůj standard.

Ze sobotní kvalifikace do závodu prošly všechny tři české reprezentantky a s výsledky mohou být relativně všechny spokojené. Zdenka Pešatová útočila na druhé kolo, ale skončila první pod čarou se ztrátou jen 7 desetin na postup. Právě ona odepisovala ohromné množství bodů za spodní vítr.

Svých nejlepších výsledků v kariéře však dosáhly Štěpánka Ptáčková s Karolínou Indráčkovou. Obě postoupily do druhého kola a vybojovaly body. V případě Ptáčkové to byly dokonce premiérové body ve Světovém poháru v životě.

Ptáčková sice figurovala po prvním kole, ve kterém skočila 92 metrů, na 29. místě, ale v kole druhém si výrazně polepšila. V silném větru pod lyže skočila 95 metrů a posunula se na 25. místo.

Indráčková v prvním kole navázala na vydařenou kvalifikaci, když předvedla 98 metrů a zaujala průběžné 22. místo. Ve druhém kole ale měla trochu smůlu na podmínky, lehce jí zafoukalo do zad a byl z toho nakonec nejhorší skok finálové části závodu za 76,5 metrů.

Pro vítězství si za skoky dlouhé 120 a 121 metrů doskákala Rakušanka Daniela Iraschková-Strolzová. Druhá skončila se ztrátou 14,7 bodů Němka Juliane Seyfarthová, její krajanka Katharina Althausová skončila třetí. Vedoucí žena Světového poháru, Maren Lundbyová, obsadila pátou příčku.

Kompletní výsledky závodu naleznete zde.Generální partner

Hlavní partner

Partneři