Ulrichová vybojovala první body ve Světovém poháru! Zvítězila Norka Kvandalová

3 min 42 s

Na nedělní závod skokanek na lyžích bude šestnáctiletá Klára Ulrichová vzpomínat celý život. Česká závodnice se totiž dokázala v nabité konkurenci probojovat jako poslední do druhého kola, v němž si polepšila a za 29. místo brala první dva body do hodnocení zimní části Světového poháru v kariéře. Závod opanovala Eirin Maria Kvandalová z Norska.

Klára Ulrichová přišla na řadu jako desátá v pořadí a doletěla na značku 79 metrů. Šestnáctiletá česká skokanka oproti zkušebnímu skoku přidala osm metrů a nejenže útočila na vylepšení čtyřicáté pozice, ale i na životní postup do druhého kola.

Těsně, ale vyšlo to! Poté, co jednatřicátá skokanka ve startovní listině Chiara Hölzlová skočila 73 metrů, bylo jasné, že Klára Ulrichová postoupí do druhého kola a připíše si historicky první body ve Světovém poháru.

Na čele měla závod nejlépe rozjetý domácí Ema Klinecová, která využila znalosti domácího můstku a skočila 94 metrů, o 2,4 bodu za sebou nechala Norku Kvandalovou, třetí místo držela Japonka Takanašiová.

Druhé kolo otevřela Klára Ulrichová skokem dlouhým 77 metrů, což stačilo k vylepšení umístění o jednu pozici. Češka porazila polskou soupeřku Kingu Rajdovou, skončila tedy na 29. příčce a do hodnocení Světového poháru připsala dva body.

„Byly to obrovské nervy, do poslední chvíle jsem nevěděla, jestli postoupím, ale vyšlo to a za první body jsem velmi šťastná. Závody ve Slovinsku jsem si užila a body jsou sladkou odměnou.“

V souboji o vítězství byla nejúspěšnější Norka Eirin Maria Kvandalová, jež ve druhém kole zapsala 89 metrů a porazila po prvním kole vedoucí Slovinku Klinecovou, ta skončila druhá. Na třetím místě vystřídala Takanašiovou Rakušanka Marita Kramerová.