Ulrichová v kvalifikaci Grand Prix vybojovala skvělé šesté místo. Muži mají za sebou prolog

3 min 39 s

Letní Grand Prix mužů a žen se přesunulo do ruského Čajkovského a na místním velkém můstku se v pátek uskutečnily první části ze závodního víkendu. Zatímco na ženy čekala kvalifikace, muži absolvovali prolog. V kvalifikačních bojích žen se prezentovala opět ve skvělé formě zejména Klára Ulrichová, jež vybojovala fantastické šesté místo. Umístění v první patnáctce vyskákala rovněž Karolína Indráčková.

Sedmnáctiletá Ulrichová si dokázala svou skvělou formu v letní sezoně převést i do Ruska, kde v kvalifikačních bojích skočila parádních 117 metrů, což jí vyneslo konečné 6. místo. Důležité je přitom zmínit, že zatímco většina skokanek skákala v alespoň mírném protivětru, česká reprezentantka se na spodní vítr spolehnout nemohla. I v sobotním hlavním závodě tak bude patřit do širšího okruhu aspirantek na boj o elitní desítku.

Na konečném 15. místě v kvalifikaci skončila čtyřiadvacetiletá Karolína Indráčková, která trochu doplatila na povětrnostní podmínky. Výrazně jí totiž fouklo do zad, kvůli čemuž skočila „jen“ 102,5 metrů. Šestibodový přípočet za podmínky ji však v pořadí vynesl směrem vzhůru, což pro ni byla alespoň mírná útěcha.

V kvalifikaci se představila také Veronika Jenčová, jež obsadila konečné 48. místo za 84,5 metrů a postup do hlavního závodu nevybojovala. Kompletní výsledky kvalifikace naleznete zde.

Muži absolvovali, i kvůli pouze 36 účastníkům, místo kvalifikace prolog. V něm se představili i Viktor Polášek a Čestmír Kožíšek. Češti reprezentanti se na ruském můstku tolik prosadit nedokázali. Zatímco Kožíšek skočil 116,5 metrů a obsadil 24. příčku, Polášek zabalil svůj skok na 111 metrech a skončil na 31. pozici. Výsledky prologu naleznete zde.