Týmový závod Čechům nevyšel, druhé kolo jim uteklo

3 min 44 s

Česká skokanská reprezentace ve Wisle má za sebou nepříliš úspěšný týmový závod. Sobotní klání na místním velkém můstku jim přiřklo až devátou příčku a konec hned v prvním kole. Po krátkém skoku Vojtěcha Štursy měl velké problémy také Filip Sakala, který při odjezdu po dopadu upadl.

Sakala, který první kolo z pohledu českého týmu uzavíral, okamžitě signalizoval, že je v pořádku. To byla rozhodně dobrá zpráva poté, co dopadl do vzdálenosti 106 metrů a neudržel lyže v telemarku. Levou nohou si podrazil pravou lyži a jeho odjezd skončil v nepříjemném karambolu.

Bylo to ovšem jen potvrzení nepříliš úspěšného vystoupení v týmovém závodě. Po první sérii přitom vše vypadalo velmi dobře. Viktor Polášek překonal 115 metrů a zaujal sedmou příčku před Švýcarskem. Problémy ovšem teprve měly následovat.

Ve druhé sérii vůbec nevyšel skok Vojtěchu Štursovi, který zapsal na konto svého týmu pouhých 95,5 metrů a propadl se dokonce na deváté místo (poslední příčku drželi Rusové, kterým byl diskvalifikován ještě před prvním skokem Nazarov). Roman Koudelka poté skočil 108 metrů a ztráta českého týmu na postup před poslední sérií byla desetibodová.

Jak již bylo zmíněno, Sakala při svém skoku, respektive po něm, upadl, a jelikož nepřejel před pádem hranici odjezdu, schytal od rozhodčích výrazně stylové srážky. Výsledkem bylo konečné 9. místo českého družstva.

Po prvním kole vedli závod domácí Poláci, kteří se ale nakonec museli spokojit jen se třetím místem. Dostali se před ně jak Rakušané (druzí po prvním kole), tak i Norové, kteří byli po prvních čtyřech skocích dokonce až pátí.

Kompletní výsledky závodu naleznete zde.