×
Týmové závody skokanů: Muži v Lahti sedmí, ženy v Ljubnu deváté

Týmové závody skokanů: Muži v Lahti sedmí, ženy v Ljubnu deváté

09.02.2019

Sobotní dění na můstcích patřilo ve Finsku i Slovinsku týmovým závodům. Muže čekalo klání v Lahti, kde se českému týmu podařilo vybojovat sedmé místo. Ženy v Ljubnu do druhého kola nepostoupily a skončily na deváté pozici.

Kvartet ve složení Viktor Polášek, Čestmír Kožíšek, Lukáš Hlava a Roman Koudelka dokonce bojoval po prvním kole o páté místo, na které ztrácel jen 6,9 bodů. Způsobeno to bylo zejména tím, že Norové vypadli už v prvním kole po hrubě nepovedeném skoku Andrease Stjernena, a že Slovincům se nepovedly hned dva skoky, jež byly spíš podprůměrné.

Ve druhém kole se česká pozice nakonec zhoršila, i kvůli slabším skokům Čestmíra Kožíška (v prvním kole skočil nejméně Lukáš Hlava) a Romana Koudelky, který v těžkých podmínkách neatakoval 120 metrovou hranici.

Na sedmém místě se vydatně podílel Viktor Polášek, jemuž naopak závod vyšel výborně. V prvním kole skočil 121,5 metrů, v kole druhém potvrdil solidní formu délkou 118,5 metrů a určitě by se nezlobil, kdyby podobné skoky předvedl i v nedělním individuálním závodě.

Závod vyhráli Rakušané (Aschenwald, Schlierenzauer, Hayböck, Kraft) o 11 bodů před Německem (Geiger, Freitag, Wellinger, Leyhe). Třetí skončilo Japonsko (Sato, Ito, J. Kobajaši, R. Kobajaši). Kompletní výsledky naleznete zde.

Ženy druhé kolo nevybojovaly
Ve slovinském Ljubnu k týmovému závodu naskočily v rámci Světového poháru Barbora Blažková, Marta Křepelková, Zdenka Pešatová a Karolína Indráčková. Těm ale nakonec postup do druhého kola unikl o 15,9 bodů.

Češky nevyužily špatných skoků Italky Arianny Sieffové, jež ve třetí sérii skočila pouze 63 metrů a pořádně zdramatizovala boj Italek o postup. Pešatová ji sice jasně předčila, když skočila 83 metrů, ale na její výkon nedokázaly její krajanky navázat.

Blažková v první sérii skočila 72,5 metrů, Křepelková ve druhé 73 metrů a Indráčkové 74,5 metrů na boj o postup nestačilo. Drtivě totiž prohrála s Larou Malsinerovou, jež předvedla 87,5 metrů. Českým reprezentantkám se tak podařilo porazit pouze kvartet Spojených států a obsadily deváté místo.

Z vítězství se s drtivým náskokem 25,4 bodů radovaly Němky (Vogtová, Ruprechtová, Seyfarthová, Althausová) před Slovinkami (Breclová, Rogeljová, Križnarová, Bogatajová) a Rakušankami (Seifriedsbergerová, Ederová, Hölzlová, Pinkelnigová). Kompletní výsledky si můžete prohlédnout zde.Generální partner

Hlavní partner

Partneři