Tomáš Vančura zůstane u sportu. Od 1. června bude trénovat reprezentaci juniorů u severské kombinace

Tomáš Vančura zůstane u sportu. Od 1. června bude trénovat reprezentaci juniorů u severské kombinace

3 min 43 s

„Rád bych se dal na trenérství a našel si místo u severské kombinace či skoku na lyžích," nechal se slyšet v našem březnovém rozhovoru Tomáš Vančura. A jeho přání bylo vyslyšeno, od 1. června nastupuje na pozici asistenta trenéra u severské kombinace.


Tomáš Vančura, bývalý člen reprezentace českého skoku na lyžích, bude dělat od 1. června asistenta trenéra Martinu Zemanovi, se kterým povedou juniorskou reprezentaci severské kombinace. „Na novou pozici se těším, zároveň to pro mě bude velká škola. Nyní to už nebudu dělat pro sebe, ale pro všechny kluky, které budu mít na starost. Ta zodpovědnost bude úplně jiná, než když jsem odpovídal jen za své výkony," povídá Vančura, jenž v letech 2016 až 2019 reprezentoval české barvy ve Světovém poháru. 

V pondělí se budoucí asistent trenéra naplno pustí do své práce. „Od 1.6. bych měl začít fungovat s týmem na 100 %. Kluci už několik týdnů kvůli koronaviru trénují individuálně. Teď už se situace zlepšila, budeme tedy moct trénovat bez větších omezení," nechal se slyšet bývalý český reprezentant. 

Výsledky českého týmu severské kombinace se za ideální nazvat nedají. Dočkáme se někdy úspěchů jako za dob Ladislava Rygla? „Potenciál u každého z reprezentantů určitě je! Někdo ho má víc, někdo zase méně. Nejdůležitější ale je, jak sportovec se svým talentem naloží, tam záleží na poctivosti každého z nich," vyhlíží světlé zítřky Vančura. 

To, jak se letní příprava Martinu Zemanovi a Tomáši Vančurovi vyvede, se dozvíme v německém Winterbegu. Právě závod v rámci Alpen Cupu, jenž je naplánován na 12. až 13. září, je prvním potvrzeným mezinárodním podnikem juniorů v kalendáři severské kombinace.