×
Světový pohár skokanů na lyžích nadcházející sezonu v Liberci nebude

Světový pohár skokanů na lyžích nadcházející sezonu v Liberci nebude

08.06.2018

Světové poháry skokanů na lyžích se v Liberci v nadcházející sezoně neuskuteční. Svaz lyžařů ČR byl nucen vzdát se pořadatelství Letní Grand Prix, jež byla původně na programu 28. září, a Světového poháru, který se měl v areálu na Ještědu konat 12. a 13. ledna 2019. Svaz bude usilovat o pořadatelství Světového poháru o rok později, tedy v roce 2020.

Po zvážení všech možných alternativ považuje vedení Svazu lyžařů ČR výše uvedený krok za jediné možné řešení z následujících důvodů:

Bývalé vedení Odborného sportovního úseku skoku na lyžích dostatečně nevyjednalo záruku finanční podpory se statutárním městem Liberec, bez které je pořádání takto významných sportovních akcí nereálné. Vzhledem ke schvalovacím procesům a blížícím se komunálním volbám je z našeho pohledu již nereálné v současné době obdržet od stávajícího vedení města dostatečné finanční záruky. Organizování samotné letní edice SP bez možnosti sdílení nákladů se zimním SP je z ekonomického pohledu téměř nereálné.

Po jarních volbách do vedení Odborného sportovního úseku skoku na lyžích je situace uvnitř úseku dosti komplikovaná a vedení svazu se v současné době snaží najít společnou řeč s bývalým a novým vedením úseku skoku a zároveň očekává rozhodnutí úseku týkající se výběrového řízení na post nového sportovního ředitele.

letošním roce proběhlo několik jednání mezi zástupci SLČR a TMR Ještěd a.s., provozovatelem Skiareálu Ještěd, kde se skokanské můstky nacházejí. Tato společnost provozuje také lyžařský areál ve Špindlerově Mlýně a jako náš partner v nadcházející zimní sezoně spolupořádá Světový pohár v alpském lyžování. S ohledem na zkušenosti s touto společností jsme požádali o součinnost při organizaci Světového poháru i v Liberci. TMR Ještěd vyjádřilo podporu uskutečnění takto významného závodu. Z výše uvedených důvodů zřejmě dojde k realizaci Světového poháru ve skoku na lyžích o rok později, tedy v roce 2020.

V rámci pořádání Světového poháru alpských lyžařek ve Špindlerově Mlýně si s provozovatelem areálu ověříme spolupráci a následně bychom měli být ve spolupráci s novým vedením města připraveni na organizaci Světového poháru ve skoku na lyžích v Liberci na té nejvyšší úrovni.

Z výše popsaných důvodů jsme byli nuceni Světové poháry v Liberci na Mezinárodní lyžařské federaci FIS zrušit a věříme, že se nám opět podaří získat termín pro rok 2020.

V nadcházející sezoně bude cílem Svazu lyžařů ČR ve spolupráci s Odborným sportovním úsekem skoku na lyžích opět vrátit český skok na nejvyšší sportovní úroveň, to je pro nás nyní hlavní prioritou.Generální partner

Hlavní partner

Partneři