Štěpánka Ptáčková vyrovnala v Kontinentálním poháru svůj nejlepší výsledek, v Planici skončila šestá

5 min 54 s

Na výborný sobotní výkon ve třetím závodu sezony Kontinentálního poháru navázala Štěpánka Ptáčková i v neděli. Zatímco o den dříve se česká skokanka dělila o šesté místo a vylepšila své kariérní maximum, o den později už šestou pozici uzmula pouze pro sebe. Bodovaly také další dvě české závodnice, dvaadvacátá skončila Barbora Blažková a třicátá Marta Křepelková. Druhý závod vyhrála opět domácí Jerneja Breclová.

V neděli tentokrát nepostoupila do druhého kola Veronika Jenčová, která na středním můstku skočila 72 metrů a obsadila 38. pozici. Krátce po ní šla na svůj skok Marta Křepelková, která dala o osm metrů více a nakonec měla štěstí, neboť do finále prošla z třicáté, a tedy poslední, postupové pozice. Třetí česká závodnice Barbora Blažková ukázala slušných 82 metrů, a když další dvě skokanky předvedly horší výkon, měla Bára jistý postup, nakonec z 27. místa.

Nejvíce radosti udělala českým barvám v prvním kole Štěpánka Ptáčková. O půl metru totiž překonala hranici devadesáti metrů a po svém skoku byla druhá pouze o 5,4 bodů za Kamilou Karpielovou, která nakonec celé první kolo vyhrála. Štěpku přeskočilo už pouze pět konkurentek a prošla do finále z výborné sedmé pozice.

Ve druhém kole skočila Marta Křepelková 77,5 metrů a třicátou pozici sice nevylepšila, ale i tak zapsala do průběžného pořadí jeden bod. Naopak Barbora Blažková ukázala hodnotný výkon. Dobrých 88 metrů bylo dvanáctým nejlepším skokem druhého kola a česká reprezentantka se posunula o pět pozic vzhůru na 22. místo.

Zlepšit se dokázala také Štěpánka Ptáčková. Jejích 93,5 metrů byl čtvrtý nejlepší výkon finále a šestnáctiletá skokanka čekala, kam až se posune. O pouhé čtyři desetiny bodů jí předskočila domácí Pia Mažiová, ale když nervy na uzdě neudržela po prvním kole čtvrtá Sophie Sorschagová, bylo jasné, že Štěpánka vyrovná svůj nejlepší výkon kariéry z předchozího dne – šesté místo.

Vítězství zopakovala stejně jako den předem Slovinka Jerneja Breclová, která se díky nejlepšímu výkonu dne na 94,5 metrů posunula z třetího místa na první a vyhrála o bod před Karpielovou, která tak klesla na druhou pozici. Jen o dvě desetiny za ní skončila třetí Katra Komarová.

V průběžném pořadí Kontinentálního poháru se Ptáčková po dvou šestých místech v Planici posunula na čtrnácté místo s 80 body a její výkon je určitě dobrou zprávou před blížícím se mistrovství světa v Seefeldu, kde je na programu také smíšený závod družstev na středním můstku. Ten bude hostit Seefeld.

Výsledky čtvrtého závodu Kontinentálního poháru žen najdete zde.

Průběžné pořadí Kontinentálního poháru žen tady.