SP, Nižnij Tagil: Čekání na první body pokračuje

3 min 21 s

Česká reprezentace ve skocích na lyžích dál čeká na premiérové body v nové sezoně Světového poháru. České čtveřici se nepodařilo dosáhnout na postup do druhého kola ani v sobotním závodě v ruském Nižném Tagilu, kde nejblíže postupu byl na 34. místě Roman Koudelka.

Po úspěšně zvládnuté kvalifikaci, kterou v pátek prošli všichni čtyři Češi, panovala v táboře našich skokanů velká očekávání a touha po prvních bodech v nové sezoně. Ani ruský Nižnij Tagil se ale (prozatím) nestal místem, kde by se čekání prolomilo.

Na postup se nepodařilo dosáhnout žádnému ze čtyř reprezentantů, kteří se do závodu kvalifikovali. Nejblíže byl Roman Koudelka, který skočil 114,5 metrů a podělil se s Finem Anttim Aaltou o 34. místo. Druhé kolo mu přitom uteklo o pouhé dva metry, respektive o 2,9 bodů.

Ostatní Češi zůstali na místním velkém můstku pod hranicí 110 metrů. Na 43. místě skončil Filip Sakala, jenž předvedl 109 metrů, a byť si polepšil oproti zkušebnímu kolu, za postupem zaostal o více než 12 bodů.

První kolo se vůbec nevyvedlo Vojtěchu Štursovi, který v kvalifikaci obsadil 27. místo, ale v hlavním závodě na svůj slušný skok ani zdaleka nenavázal. Se 105 metry se usadil na 48. místě. Ještě o příčku za ním skončil Viktor Polášek, který skočil 103 metrů.

Sobotní závod přinesl naopak obrovskou radost japonskému skokanovi Jukiju Satovi, jenž dosáhl na své premiérové vítězství ve Světovém poháru a porazil o 1,5 bodu Němce Karla Geigera. Třetí byl s odstupem jen 7 desetin bodu Philipp Aschenwald. Kompletní výsledky sobotního závodu naleznete zde.