×
Snad budou skoky na leteckém šampionátu lepší, věří čerstvý absolvent FTVS Čestmír Kožíšek

Snad budou skoky na leteckém šampionátu lepší, věří čerstvý absolvent FTVS Čestmír Kožíšek

03.07.2020

O první přípravné fázi skokanů na lyžích hovořil také Čestmír Kožíšek, o jehož oblibě v leteckých můstcích se ví. Proto kvituje, že letecký šampionát v Planici byl přesunut z minulé na nadcházející sezonu. „Na lety jsem se těšil. Věřím. Že nyní bude situace lepší a že i skoky budou lepší než minulou sezonu,“ doufá skokan, který v minulém týdnu úspěšně dokončil vysokoškolské studium na Fakultě tělovýchovy a sportu a bude nosit titul Mgr.

Odložený začátek přípravy kvůli pandemii koronaviru a individuální přípravu Čestmír úplně neřešil. „Nás to nijak moc neovlivnilo. Začali jsme trénovat tak, jak jsme chtěli. Jenom jsme nemohli být spolu, ale to bylo v pohodě,“ nenechá se vyvést z míry a vzápětí upřesňuje, že ani individuální letní dril nebyl tak úplně samostatný. „Ve finále jsem byl zvyklý trénovat více sám. Nyní jsem byl pod dohledem našich trenérů spolu s Františkem Holíkem, takže to pro mě bylo více ve skupině než individuálně,“ podotýká.

Následovala příprava již v partě skokanů na lyžích a osmadvacetiletý reprezentant se následně snažil zamyslet i nad jinou otázkou přípravy. Změní se, když v letošním skokanském kalendáři jsou hned tři vrcholy (mistrovství světa v klasickém lyžování, mistrovství světa v letech na lyžích a Turné čtyř můstků)? „Příprava bude pořád podobná. I když máme v sezoně něco navíc, tak na ní stejně nahlížíme jako na celek než na určité části,“ opět zachovává svůj klid a vzápětí potvrzuje slova o tom, že má lety na lyžích určitě rád: „Chci zaskákat co nejlépe na letech, to je pro mě takový vrchol sezony. Sice bude už na začátku, kdy skoků budeme mít málo, ale určitě musíme být na šampionát nachystaní. Věřím, že nyní bude situace lepší a že i skoky budou lepší než minulou sezonu,“ ví moc dobře Česťa.

Rodák z Jilemnice měl během letní přípravy pořádně napilno. Suchý dril s parťáky pod vedením šéftrenéra Františka Vaculíka se u něj střídal s finišem vysokoškolského studia. „Snažím se dodělat školu, která mi bere hodně času, takže na nic jiného jsem zatím prostor nenašel,“ říkal v rozhovoru během letní přípravy a jak je vidět, snaha byla úspěšná. Na konci června Čestmír Kožíšek úspěšně absolvoval studium na FTVS.

Za celý český skok na lyžích Česťovi gratulujeme k úspěšnému dokončení studia a titulu Mgr.Oficiální sponzor

Partneři