×
Skvělý Koudelka ve Val di Fiemme vybojoval šesté místo, triumfoval znovu Kobajaši

Skvělý Koudelka ve Val di Fiemme vybojoval šesté místo, triumfoval znovu Kobajaši

12.01.2019

Český reprezentant Roman Koudelka si dokázal formu z Turné čtyř můstků přenést také do dalšího závodu Světového poháru. V italském Val di Fiemme, kde pokračuje seriál na nejvyšší skokanské úrovni, dokázal vybojovat konečné šesté místo. Triumf slaví suverén této sezony a vítěz Turné Rjoju Kobajaši.

Koudelka v závodě, který provázel proměnlivý vítr do zad, jenž v průběhu celého závodu měnil průměrnou rychlost ze zhruba půl metru za sekundu až k 1,5 metru, dokázal prodat svou formu, s níž vybojoval konečné páté místo na prestižním Turné čtyř můstků.

Na velkém můstku ve Val di Fiemme zahájil český skokan závod skokem dlouhým 120 metrů v opravdu silném větru do zad. S bonusovou kompenzací ve výši 16,7 bodů se Koudelka po prvním kole usadil na čtvrtém místě se ztrátou jen 5,1 bodů na stupně vítězů.

V kole druhém český reprezentant, v už mnohem lepších podmínkách se slábnoucím větrem do zad, předvedl 129,5 metrů. To mu ale tentokrát na udržení, nebo vylepšení, pozice nestačilo a propadl se na konečné šesté místo. Před Koudelku se posunuli Kamil Stoch a Stephan Leyhe, kteří byli po prvním kole za ním.

„Je příjemné být v této společnosti skokanů  a potvrdit výsledky z turné,“ měl radost Koudelka. „V druhém kole přesně nevím, co se stalo, ale v druhé fázi letu jsem trochu přitlačil na lyže a to byla jednoznačně moje chyba. Ještě si to rozebereme na videu.“

Závod vyhrál po skocích dlouhých 135 a 136 metrů Japonec Rjoju Kobajaši, který si upevnil vedení ve Světovém poháru. Styl, jakým zvítězil, je ovšem obdivuhodný. Na druhého Dawida Kubackiho totiž získal obrovský náskok 26,5 bodů. Třetí skončil Kamil Stoch.

V závodě se představili i další dva čeští skokani. Viktor Polášek jen těsně nepostoupil do druhého kola a obsadil 31. místo. Na postup mu přitom po zapsání 112,5 metrů v silném zadním větru scházely jen 4 desetiny bodu. Čestmír Kožíšek (111,5 metrů) obsadil konečné 35. místo.

„Roman se opět dostal mezi nejlepší,“ radoval se trenér David Jiroutek, který ale rozhodně nijak nepolevuje se svými svěřenci v tvrdém tréninku. „Jsou zde i věci na kterých pracujeme a posouváme se dál. Dnes byla škoda Viktora, těch 31. míst v historie máme již dost. Pro něj by postup, hlavně po psychické stránce, znamenal dost. Chybí kousek,tak doufáme, že to zítra vyjde."

Výsledky sobotního závodu si můžete prohlédnout zde.Generální partner

Hlavní partner

Partneři