Skokan Koudelka na medaili na mistrovství světa nedosáhl, skončil čtvrtý

5 min 57 s

Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil v úvodním závodě na mistrovství světa na středním můstku jen těsně pod stupni vítězů. Čtvrtou příčku držel už po prvním kole, nikdo z průběžně vedoucí trojice se však v druhé půli závodu za českého skokana nezařadil. Mistrem světa na středním můstku se stal Nor Rune Velta, který za sebou nechal Němce Freunda a Rakušana Krafta. Romanu Koudelkovi chybělo na medaili necelých šest bodů. Dalším bodujícím ve třicítce byl osmadvacátý Jakub Janda.

Ze středního můstku se dnes spustil do svého prvního závodu ve Falunu Roman Koudelka. Podmínky závodníkům přály a české očekávání bylo velké. Kvarteto Koudelka, Matura, Janda, Hlava do prvního skoku se snažilo dát maximum. Nedařilo se Janu Maturovi, skok 86,5 m mu vynesl až osmatřicátou pozici.

,,Podmínky přály, vítr ustál, ale mně se tu bohužel nedaří. Dnes byly skoky lepší," říkal po prvním kole smutný Matura. Probojovat se do třicítky nepodařilo ani jeho oddílovému kolegovi Hlavovi. Ten sice metry přidal, ale na finále to dnes nedalo a skončil těsně za branou finále, dvaatřicátý.

Trošku adrenalinu přidal Jakub Janda. Musel do poslední chvíle čekat, zda mu 87,5 metru bude stačit na postup. Těsně ale přece, devětadvacátá příčka v podání rodáka z Čeladné ho vyhoupla do druhého kola. Tam se mu podařilo ještě o místo si polepšit a v prvním závodu obsadil finální osmadvacáté místo.

Naopak české eso Koudelka skočil hned v úvodu 93,5 m, což ho katapultovalo na fantastické čtvrté místo. Ztráta na bednu a třetího Freunda byla skoro tři body, ale šance byla. Do druhého kola dal lomnický odchovanec vše, v metrech si nepolepšil a pohlídal 93,5. Čekalo se do poslední chvíle, zda některý z jeho soupeřů skok pokazí, bohužel se tak nestalo, přesto čtvrté místo na světovém šampionátu je fantastickým výsledkem. A co na to říká Roman?

,,Dnes to bylo smolné, můstek mě tu asi nemá rád (úsměv), jinak pocity smíšené. Skoky nebyly zcela ideální. Šest bodů na třetí místo je dost. Ztráta byla velká už po prvním kole, ale pořád jsem doufal, že by to tam mohlo padnout. Počítal jsem, že by někdo mohl zaváhat, dnes bylo na bednu bohužel daleko," zhodnotil závodní klání Koudelka.

Do příštího závodu mu chuť a vůle po dobrém výsledku rozhodně nechybí: ,, Jsem bojovník a nevzdávám se. Třeba mě to čtvrté místo nakopne a na velkém to bude ještě lepší."

Mistrem světa se stal Nor Velta před stříbrným Freundem a bronzovým Rakušanem Kraftem.

Zítra je na programu závod v mix týmu, kam nastoupí složení: Polášek, Matura, Doleželová, Blažková