Senzační Štěpánka Ptáčková brala na FIS Cupu v Rastbüchlu druhé a páté místo, nezaostaly ani ostatní Češky

5 min 49 s

Německý Rastbüchl (HS78) hostil o víkendu další zastávku FIS Cupu, ve kterém mělo Česko četné zastoupení. Tradičně skvělé výsledky se urodily mezi dívkami, nejlepší z nich byla čerstvá medailistka z olympijských her mládeže Štěpánka Ptáčková, které se podařilo jednou skončit i na stupních vítězů. Foto: Skisprungschanzen.com

Hned sobotní dopoledne bylo z hlediska české výpravy to nejradostnější. Štěpánka Ptáčková skočila 73 a 76,5 metrů, díky čemuž dobyla fantastickou druhou pozici. Dařilo se i průběžně vedoucí závodnici celkového pořadí FIS Cupu Kláře Ulrichové, která skončila osmá (74 a 75 m). Veronika Jenčová obsadila sedmnáctou pozici (65 a 63 m), jednadvacátá byla Karolína Sadvarová (61,5 a 56,5 m) a třiadvacátá Anna Černá (51 a 51,5 m). Závod ovládla Číňanka Wang (75,5 a 78 m), třetí příčka pak patřila Slovince Logarové (72,5 a 72,5 m).

Druhý sobotní závod patřil chlapecké kategorii. Bohužel nikomu z českých reprezentantů se nepodařilo postoupit do druhého kola. Nejvýše se umístil Radek Rýdl na dělené čtyřiatřicáté pozici (69,5 m), o dvě příčky za ním skončil František Holík (69 m). Do nejlepší padesátky se ještě vešli sedmačtyřicátý Kryštof Hauser (66,5 m) a devětačtyřicátý Radek Selcer (67,5 m). Následoval je na 57. pozici Jakub Šikola (66,5 m), František Lejsek byl na 62. místě (64 m), Jiří Jindříšek skončil šestašedesátý (62 m) a Benedikt Holub bral 74. místo (60,5 m). Závod ovládl Rakušan Thomas Lackner (77 a 79 m), kterého marně stíhali Ital Cecon (76,5 a 80 m) a další rakouský skokan Rainer (76 a 79,5 m).

Ani v neděli Štěpánka nezaváhala. Dvakrát skočila 75,5 metrů, v konečném pořadí jí tak náležela pátá pozice. O jedno místo si oproti sobotě pohoršila Klára Ulrichová (74 a 72,5 m), patnáctá byla Veronika Jenčová (66 a 66 m), dvacátá Anna Černá (53,5 a 52,5 m) a o místo za ní Karolína Sadvarová (54,5 a 51 m). I tentokrát závod ovládla Wang (74,5 a 77,5 m), druhá byla Logarová (74,5 a 72,5 m) a třetí Rakušanka Raudaschlová (76,5 a 73,5 m).

Čeští chlapci body nezískali ani v neděli. Nejlepší z nich byl osmatřicátý Benedikt Holub, jenž skočil 69,5 metrů a polepšil si oproti sobotě o více jak třicet příček. První čtyřicítku uzavíral Radek Rýdl (67,5 m), za kterým následovali šestačtyřicátý Radek Selcer (68,5 m), František Holík na 49. místě (67 m) a padesátý Kryštof Hauser (67 m). Mimo nejlepší padesátku zůstali pětapadesátý Jiří Šikola (67 m), šedesátý František Lejsek (60 m) a Jiří Jindříšek na 66. pozici (64 m). V neděli vyhrál Stefan Rainer (75 a 79,5 m) z Rakouska, za kterým se seřadili Němci Felix Hoffmann (76 a 80,5 m) a Justin Nietzel (75 a 79 m).

Výsledky závodů obou kategorií najdete zde.

Průběžné pořadí FIS Cupu: ženy a muži.

Další zastávkou FIS Cupu bude patnáctého února rakouský Villach, po němž následuje podnik v Liberci.