Sakala znovu na bodech, Štursa klepal na brány druhého kola

3 min 16 s

Nedělní závod Kontinentálního poháru v norském Lillehammeru tentokrát přinesl bodovou radost pouze jednomu českému reprezentantovi. Konečné 25. místo si vyskákal Filip Sakala, který si tak vylepšil svůj výsledek ze sobotního závodu. Vojtěch Štursa s Čestmírem Kožíškem do druhého kola neprošli.

Sakala, jenž byl v sobotu na 29. pozici, dokázal své výkony při skocích v neděli ještě o něco vyšperkovat a vyskákat si konečnou 25. příčku. V prvním kole v silném větru pod lyže skočil dalekých 125 metrů, ale odpis přes 11 bodů za povětrnostní podmínky mu znemožnil lepší umístění než průběžné 27. místo.

Ve druhém kole se naopak Filip musel, jako jeden z mála, popasovat s nepříjemným zaďákem, který mu ztížil jeho snahu o posun dopředu. Skočených 116,5 metrů ale nakonec stačilo na polepšení o dvě pozice.

Jen těsně, o pouhých 8 desetin bodu, unikl postup do druhého kola Vojtěchu Štursovi. Skok dlouhý 123 metrů rozhodně patřil k těm vydařenějším a český reprezentant si vylepšil i výkon ze zkušebního kola. Závod naopak nevyšel Čestmíru Kožíškovi. Ten ve zkušebním kole sice skočil 132,5 metrů, ale v závodě předvedl pouze 122 metrů, navíc s odpočtem téměř 17 bodů za vítr a za postupem výrazně zaostal, když obsadil 38. místo.

Závod vyhrál, stejně jako v sobotu, domácí Marius Lindvik, jenž tentokrát předvedl skoky dlouhé 137 a 140 metrů. Druhý skončil Němec Constantin Schmid a třetí Rakušan Markus Schiffner.

Kompletní výsledky závodu si můžete prohlédnout zde.