Sakala v Klingenthalu na bodech. Holíkovi závod nevyšel

2 min 51 s

Kontinentální pohár mužů pokračuje závody v německém Klingenthalu. V sobotu se na místním velkém můstku představili v individuálním závodě i dva čeští reprezentanti Filip Sakala a František Holík. Do druhého kola se podařilo postoupit Sakalovi, který obsadil konečné 21. místo.

Sakala, kterému patří v průběžném hodnocení Kontinentálního poháru 26. místo a při závodech ve Frenštátě a v rumunském Rašnově byl třikrát v nejlepší šestce, se tentokrát do elitní desítky neprosadil.

V závodě se nemohl příliš opřít o pomoc větru a v prvním kole se dokonce musel vypořádat s mírným zaďákem. Skok dlouhý 122,5 metrů pro něj znamenal průběžnou 22. pozici, kterou v kole druhém dokázal vylepšit už jen o jedno místo. Druhý závodní skok byl přitom mnohem povedenější a to i délkou, když měřil 125,5 metrů.

Závod se naopak vůbec nepovedl Františkovi Holíkovi, který se 112 metry obsadil až 59. místo. Pro českého reprezentanta tím skončila šňůra čtyř závodů Kontinentálního poháru, ve kterých dokázal bodovat. Mezitím startoval i ve FIS Cupu v Rašnově, kde dokonce vybojoval elitní desítku.

Sobotní závod vyhrál suverénně Slovinec Domen Prevc, který porazil o 13,2 bodů Poláka Klemense Muranku. Třetí místo vybojoval Kanaďan Mackenzie Boyd-Clowes. Kompletní výsledky závodu naleznete zde.