×
Rjoju Kobajaši potřetí v sezoně vítězně, bodovali Koudelka i Polášek

Rjoju Kobajaši potřetí v sezoně vítězně, bodovali Koudelka i Polášek

02.12.2018

Lídr světového poháru Rjoju Kobajaši zaznamenal své třetí letošní vítězství, když ve druhém podniku v Nižném Tagilu rozdrtil zbytek startovního pole. Sympatické sedmnácté místo vybojoval Roman Koudelka, o pět příček pod ním se umístil Viktor Polášek.

Oproti páteční kvalifikaci tentokrát postoupili do hlavního závodu všichni čtyři Češi. Bodovat se nakonec stejně jako v sobotu podařilo dvěma. Jako sedmadvacátý se vmáčkl do bodované třicítky Viktor Polášek, pozici ve dvacítce naopak držel Roman Koudelka.

Velmi napínavá byla situace ve špičce závodu. Japonský suverén dosavadního průběhu sezony však držel tříbodový náskok před sobotním vítězem Johannem Andre Forfangem, na třetí pozici byl znovuzrozený Slovinec Domen Prevc.

Výsledky závodu nakonec promíchalo druhé kolo. Výborný skok předvedl Viktor Polášek a v porovnání s prvním skokem se dokázal o pět pozic polepšit. Za 124 metry bral konečné 22. místo. O dvě místečka nahoru vystoupal také Roman Koudelka. V těžkých podmínkách se silným zadním větrem za hranou předvedl 120,5 metru a skončil sedmnáctý.

Pořadí v první desítce se ve větrném druhém kole opět trochu přesypalo. Z desáté pozice zaútočil směrem dopředu Piotr Žyla, který dal 133 metrů a nakonec skončil třetí. Jen o tři desetiny bodu navíc prohrál s Norem Johannem Andre Forfangem, který ve druhém kole na rozdíl od celé řady jiných skokanů z elitní desítky nezklamal a zaznamenal 130 metrů.

V jiné galaxii se ovšem odehrával výkon Rjoja Kobajašiho. Objev letošní sezony vystřihl ve druhé sérii skoků 133,5 metru a druhého Nora nakonec v cíli závodu zdolal o 13,9 bodu. Náskok ve světovém poháru tak před Žylou navýšil už na více než sto bodů.

Další závody jsou na programu v německém Neustadtu. Kromě nedělního závodu jednotlivců je v plánu také závod smíšených týmů.

Konečné výsledky: 1. R. Kobajaši (Jap.) 273,1, 2. Forfang (Nor.) 259,2, 3. Žyla (Pol.) 258,9, 4: Stoch (Pol.) 257,8, 5. Geiger (Něm.) 248,7,...17. KOUDELKA 231,3, 22: POLÁŠEK 228,0, 42. HLAVA 100,5, 47. KOŽÍŠEK (všichni ČR) 93,1. 



Generální partner

Hlavní partner

Partneři