×
Republikové klasifikační závody žactva se uskutečnily v polské Wisle

Republikové klasifikační závody žactva se uskutečnily v polské Wisle

14.02.2018

O druhém únorovém víkendu se konaly další Republikové klasifikační závody žactva. Ty musely být tentokrát vinou nevyhovujících povětrnostních podmínek přesunuty z Frenštátu pod Radhoštěm do polské Wisly, kde se mimo jiné skáčí i závody Světového poháru skokanů na lyžích.

V sobotu se v kategorii žáků do deseti let dařilo nejvíce Hynkovi Dostalíkovi. Závodník harrachovského klubu předvedl na můstku K-17 pokusy dlouhé 17,5 a 16,5 metru a s náskokem necelých pěti bodů předčil druhého Adama Křenka z Rožnova pod Radhoštěm, třetí místo brala Natálie Nejedlová z libereckého Ještědu. V neděli se naopak začali prosazovat také polští mladíci z domácího klubu. Za vítězným Dostalíkem, který dvakrát skočil do vzdálenosti 17,5 metru byl druhý Jan Kruzolek, třetí místo bral Tomon Samiec. Nejlepší z děvčat byla opět Natálka Nejedlová, která tentokrát obsadila pátou příčku.

Další kategorií byli tentokrát žáci mezi 11 – 12 lety věku. Z vítězství se tentokrát radoval rožnovský Daniel Skarka za pokusy dlouhé 37,5 a 38,5 metru. Druhé místo obsadil Jakub Šusta z libereckého Ještědu, třetí byl Tom Hanák z Frenštátu pod Radhoštěm. Náskok vítězného Skarky před ostatními byl více než třicetibodový. V této věkové kategorie nestartovalo žádné z děvčat. Pořadí na stupních vítězů bylo totožné i v neděli. Náskok vítězného Skarky byl sice nepatrně menší, za ním se pak seřadili Šusta a Hanák.

V nejstarší kategorii do čtrnácti let triumfoval v sobotním závodě na můstku K-37 Filip Křenek z Rožnova pod Radhoštěm. Dopomohly mu k tomu skoky dlouhé 38 a 38,5 metru. Druhé místo obsadil Jiří Dohnal z Kozlovic, na bronzový stupínek vyšplhala jediná dívka Klára Ulrichová z Frenštátu pod Radhoštěm. V neděli bylo přece jenom obsazení stupňů vítězů odlišné. Za vítězným Křenkem se umístil se ztrátou bezmála dvaceti bodů kozlovický Štěpán Kysel, který na třetí místo odsunul svého týmového kolegu Dohnala. Ve druhém závodě již Klára Ulrichová nestartovala.

Výsledky všech kategorií

 

Fotogalerie


Generální partner

Hlavní partner

Partneři