První kolo v Hinzenbachu bude se všemi třemi českými skokany

3 min 42 s

Kvalifikace na předposlední závod letní Grand Prix v Hinzenbachu dopadla pro české barvy dobře. Trio Koudelka, Kožíšek, Hlava totiž bez větších problémů postoupilo do nedělního prvního závodu. Mimo postupové brány zůstalo pouze sedm skokanů, mezi nimi překvapivě také Slovinec Hvala. Vítězem se stal japonský skokan Rjoju Kobajaši před rakouským duem Huber – Schlierenzauer.

Rakušané ukazovali, že jsou v Hinzenbachu jako doma. Po dvaceti skocích totiž bylo na čele hned pět domácích závodníků. Vedl Schlierenzauer, který se dlouho držel na čele kvalifikace. Za ním byl Hayböck, Schiffner, Hörl (leč byl záhy diskvalifikován) a Wienerroither.

Jako první z českých reprezentantů přišel na řadu Čestmír Kožíšek a za 85,5 metrů byl devátý, což bezpečně stačilo na postup. Nedlouho po něm skákal Lukáš Hlava, který sice metr ubral, ale měl o něco menší protivítr a zařadil se hned za svého krajana. Oba dva nakonec uzavírali třetí desítku kvalifikace, Hlava byl přesně třicátý, Kožíšek o příčku před ním. Kvalifikace se nakonec netýkala Viktora Poláška, jenž onemocněl. Pokud se "Polda" uzdraví, bude se ho týkat poslední závod letní Grand Prix 2. a 3. října v Klingenthalu.

Gregor Schlierenzauer se držel na první pozici, než došlo na skokany z nejlepší desítky průběžného pořadí letní Grand Prix. Tu načal Roman Koudelka výkonem za 86 metrů, což stačilo na konečné dvacáté místo. Rakušana brzy sesadil z vedení jeho krajan Daniel Huber, který dal o tři metry více než český skokan. První místo ale vyfoukl domácímu závodníkovi Rjoju Kobajaši, jenž jako jediný překonal hranici devadesáti metrů (91,5) a vyhrál s náskokem téměř čtyř bodů.

Výsledky kvalifikace najdete zde. Nedělní závod startuje v 15:30, o hodinu dříve je na programu zkušební kolo.