Premiéra v Grand Prix vynesla první body. Jela jsem sbírat zkušenosti, zářila Ptáčková

3 min 55 s

Německý Hinterzarten v sobotu kromě závodu mužů byl svědkem také ženského individuálního závodu na středním můstku. V něm se podařilo na premiérové body na nejvyšší úrovni dosáhnout Štěpánce Ptáčkové, jež vybojovala skvělé 21. místo.

Teprve šestnáctiletá skokanka, která měla doposud zkušenosti pouze ze závodů FIS Cupu, Kontinentálního poháru a Alpen Cupu, absolvovala v Německu svou premiéru v závodě na nejvyšší úrovni. Grand Prix v Hinterzartenu jí navíc vyšla na výbornou.

Po 20. místě z kvalifikace se dokázala prosadit i v sobotním hlavním závodě, kde zahájila soutěž skokem dlouhým 86,5 metrů a dokonce atakovala elitní patnáctku. Druhé kolo se jí už tolik nepodařilo a s 80 metry se propadla na konečnou 21. pozici.

„Je to paráda! Ani jsem nečekala takový výsledek, vždyť to byl pro mě vůbec první Světový pohár (letní Grand Prix, pozn.),“ radovala se po závodě Ptáčková. „Jela jsem hlavně sbírat zkušenosti, a vezu si nakonec svých prvních deset bodů. Podařilo se mi výtečně první kolo. Závod jsem si velmi užila, stejně jako to, že jsme skákaly ve stejný den jako kluci.“

Právě Štěpánka by mohla být jednou z nadějí na olympijských hrách v roce 2022, na nichž se poprvé bude konat týmový závod v mixu. „Velmi nás ta zpráva potěšila. Je to nová motivace se tam dostat. Navíc možnost zaskákat si s klukama v jednom závodě.“

Šestnáctiletá skokanka bude mít i v dalších týdnech napilno. Čeká ji hned několik závodů v nejrůznějších pohárech. „Teď mě čeká Alpen Cup a pak se hrozně těším na Grand Prix do Čech, do Frenštátu. Jsem hrozně ráda, že bude takový závod pořádán doma,“ dodala.

Závodu v Hinterzartenu se zúčastnila také Barbora Blažková, jež skončila v prvním kole na konečném 33. místě.