Pohádka nováčka Vančury nekončí, v Sapporu si dolétl pro vítězství v COC

3 min 23 s

Minulý víkend si poprvé okusil lety na lyžích v rakouském Kulmu a dnes vyhrál svůj první závod Kontinentálního poháru v japonském Sapporu.Do dvacítky se vešel také čtrnáctý Vojtěch Štursa.

Svou formu potvrdil na můstku v Sapporu skokan Tomáš Vančura, který po leteckých závodech odcestoval na závod Kontitnentálního poháru do Japonska.

Již po prvním kole bylo zřejmé, že nadějný skokan světovou elitu opět potrápí. Skok 95 metrů ho průběžně po prvním kole katapultoval na čtvrté místo. Ztráta na vedoucího Slovince Hvalu nebyla velká, pouze dva a půl budu a na třetího Němce Hamanna bod a půl.

Vedlo si jeho reprezentačnímu kolegovi Štursovi, který si za výkon 90,5 m vysloužil pěkné jedenácté místo. Spokojený po prvním kole nebyl Lukáš Hlava, tomu skok nesedl a 78 metrů mu na postup nestačilo a skončil 48.

Ve druhém kole dominoval Vančura

Do finále tak vstupovalo duo Vančura-Štursa. Štursa si za 85 m mírně pohoršil, přesto mu to v konečném hodnocení stačilo na vynikající 14. flek.

Naopak Tomáš Vančura nezaváhal. Předvedl vyrovnaný skok 94 metrů a ten mu zajistil vítězství před druhým Rakušanem Schiffnerem a třetím Slovincem Hvalou.

Jakub Jiroutek:"V loterijním závodu jsme získali první vítězství v COC, stabilní skoky a dobré podmínky vyhouply Vančuru na první místo, slušné je i 14. místo pro Vojtu Štursu. Na větrnou loterii bohužel doplatil Lukáš Hlava a do finále se nepodíval. Velká spokojenost a gratulace klukům."